Sporla Troya: Baja Troia Turkey Off Road Yarışı Sona Erdi

Sporla Troya: Baja Troia Turkey Off Road Yarışı Sona Erdi

Çanakkale’de, 2018 Troya Yılı etkinlikleri kapsamında 4-7 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 5 organizatör ülkenin katıldığı 6 ayaklı uluslararası offroad yarışı East European Tout Terrain Series’in 5’inci ayağı olan Baja Troia Turkey, seremoni startı ile başladı.

Truva Atı’nın önünde gerçekleştirilen seremoni startı, Çanakkale Vali Yardımcısı Turan Yılmaz ve protokol üyeleri tarafından verildi.

Çanakkale’de, 4 gün süren yarışta, ralli kategorisinde 37 ve motosiklet kategorisinde de 33 olmak üzere 70 araç 815,75 km yol kat edecek. 4×4 araçlar, buggyler, ATV ve UTV’ler ile motosikletlerin hem zorlu offroad etaplarını, hem de yüksek hızlı performans etaplarını kat ettiği yarışta, İtalya, Yunanistan, Bulgaristan, Romanya, Sırbistan ve İsrail’den ekiplerin yanı sıra Türkiye’den de offroad ve motosiklet branşının önde gelen isimleri katıldı

Troya Yılı kapsamında düzenlenen Baja Troia Turkey yarışına çeşitli ülkelerden katılan yarışçılara Çanakkale’nin muhteşem doğası ve tarihi dokusu tanıtıldı.

2018 Troya Yılı’nda düzenlenen yarış normal programına, özellikle yabancı yarışçılara tanıtılmak için Truva Antik Kenti de eklendi. Yabancı basın mensuplarının ve dünyaca ünlü sosyal medya fenomenlerinin de görüntü aldığı Baja Troia Turkey yarışı, yurt dışında Çanakkale’nin tarihi ve kültürel değerlerini tanıtmak için  bir fırsat olarak değerlendirildi.

ISOFF’tan Troya Çıkarması

2018’in Troya Yılı olması sebebiyle yıl içinde pek çok etkinlik gerçekleştirildi. İstanbul Off-Road Kulübü (İSOFF) tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen “Baja Troia Turkey 2018” in yarışçıları güzergâhlarına Troia’yı da ekledi. Troia Ören Yeri’ni gezen yarışçılar Çanakkale’yi ve etapları çok beğendiklerini dile getirdiler.

Yarış, Truva Atı’nın önünde Çanakkale Valisi Orhan Tavlı’nın katılımıyla gerçekleştirilen ödül töreni ile son buldu.

Haber: Gökçe Güzel

 

Comments

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.