Opet’in Troya projesine Truvalı Nurten portresi damga vurdu

Opet’in Troya projesine Truvalı Nurten portresi damga vurdu

Opet’in Çanakkale Tevfikiye köyünde hayata geçirdiği Troya projesinde yer alan kültür merkezindeki bir portre resmi ziyaretçilere tanıdık geldi.

Opet’in Çanakkale Tevfikiye Köyü’nde hayata geçirdiği Troya projesinde yer alan kültür merkezindeki bir portre resmi ziyaretçilere tanıdık geldi. Ressam Erdal Sezer’in tuvalinden çıkan bu eserde geleneksel Troya kıyafetleri içerisinde resmedilen Opet’in Yönetim Kurulu Kurucu Üyesi Nurten Öztürk’ten başkası değildi.

Ressam Sezer, Opet’in Troya kültürüne arkeoköy projesi kapsamında yaptığı katkılara teşekkür etmek için Nurten Öztürk’ü resmetti ve bu eseri merkezdeki sergiye koydu.

Tarihe Saygı Projesi’yle Gelibolu Yarımadası’nı bölge tarihine yakışır bir çehreye kavuşturmayı amaçlayan OPET, 2018 Troya Yılı kapsamında arkeoköye dönüşen Tevfikiye Köyü’nde birçok çalışma yürüttü. Troya Milli Parkı’nda Opet tarafından sürdürülen yenileme ve rehabilitasyon çalışmalarından dolayı OPET Yönetim Kurulu Kurucu Nurten Öztürk’e Çanakkale Valiliği de özel olarak teşekkür etmişti.

Editör: Fevzi Elbi

Comments

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.