DÜNYA’DA TROYA: TROYA YILI HONG KONG’TA SERGİLENİYOR

DÜNYA’DA TROYA: TROYA YILI HONG KONG’TA SERGİLENİYOR

2018 Troya Yılı çalışmaları, kent geneli ve yurt içi ile birlikte yurt dışında da devam ediyor. Uluslararası tanıtımlarda toplam 100 ülkenin turizm fuarında stant açarak gerçekleştirilen Çanakkale ve Troya Yılı’nı tanıtma faaliyetleri bu kez Çin’in özel yönetim bölgesi olan Hong Kong’ta yapılıyor.

Hong Kong’ta düzenlenen International Travel Expo’da Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde, Çanakkale Valiliği himayesinde 2018 Troya Yılı temalı tanıtım standı açıldı. ITE’da açılan tanıtım standında Çanakkale, “Home of Troy, The Year of Troy” başlığı altında tanıtımlar gerçekleştirildi. Çanakkale Rehberler Odası’na bağlı olarak çalışan turizm rehberi Emre Barlas, Doç. Dr. Lütfi Atay’ın görev aldığı fuarda açılan ve Truva Atı’nın sergilendiği 2018 Troya Yılı tanıtım standını gezen Türkiye Cumhuriyeti Hong Kong Başkonsolosu Korhan Kemik incelemelerde bulunarak stant görevlilerinden bilgi aldı.

ÇİN’DE “TROYA” TEMASI İŞLENİYOR

Dünyanın dört bir yanından gelen turizm ve seyahat acentesi temsilcileri, çok sayıda sektör temsilcisi ve katılımcıyı bir araya getiren International Travel Expo’da 2018 Troya Yılı ve Çanakkale bölgesine ilgi büyüktü. Çin’de Türk yılı olması sebebiyle gerçekleştirilecek tüm tanıtım faaliyetlerine katılacak olan Türkiye, tanıtımlarında 2018 Troya Yılı temasını işleyecek.

Editör: Fevzi Elbi 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Comments

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.