Vali Tavlı ve Milletvekili Turan’dan Tevfikiye Ziyareti

Vali Tavlı ve Milletvekili Turan’dan Tevfikiye Ziyareti

Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Adalet ve Kalkınma Partisi Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan’la beraber 2018 Troya Yılı kapsamında Tevfikiye Köyü’nde yapılan yenileme ve rehabilitasyon çalışmalarını ve açılış çalışmaları hızlı bir şekilde devam eden Troya Müzesinde incelemelerde bulundu.

Vali Orhan Tavlı ile Milletvekili Bülent Turan Troya Müzesi içinde ve çevresinde devam eden ve yapımı hızlandırılan çalışmalarla ilgili Müze Müdürü Ali Atmaca’dan bilgi aldılar.

Çanakkale’nin Tevfikiye Köyü’nde yapımı devam eden 2018 Troya Yılı kapsamında en büyük yatırım olan Troya Müzesinde Troya Bölgesinden çıkarılan yaklaşık 2 bin eser, 3 bin metrekarelik salonda sergilenerek tüm insanlığın hizmetine sunulacağı bilgisi paylaşıldı.

Vali Tavlı ve Milletvekili Turan, müzedeki incelemelerin ardından 2018 Troya Yılı kapsamında Çanakkale Valiliği ve OPET tarafından imzalanan protokolle Tevfikiye Köyü’nde yapılan yenileme ve rehabilitasyon çalışmaları ile Çanakkale 11 Özel İdaresi tarafından yapımı devam eden köy içi yol, altyapı, çevre ve meydan düzenleme çalışmalarını inceledi. Köy meydanında yapınu devam eden taş döşemesi çalışmalarını ve Amfi Tiyatro şeklinde tasarlanan Truva Meydanını inceleyen Tavlı ile Turan, hediyelik eşya tasarımı yapan kursiyerler ve vatandaşlarla bir araya gelerek sohbet ettiler.

Troya dönemi konseptine göre yenileme çalışmaları devam eden Tevfikiye Köyü’nün muhtarı Hüseyin Dinç ve sakinleriyle bir araya gelen Vali Tavlı ile Turan, 2018 Troya Yılı ile beraber köyde yapılan çalışmaları değerlendirdiler.

Güzelyalı Karanlık Liman- Troya bağlantı yolunda Çanakkale Valiliği 11 Özel İdaresi tarafından yapılan yol çalışmalarını inceleyen Tavlı ve Turan, Troya Tarihi Milli Park sınırı içerisinde yer alan Karanlık Liman ile Kumkale’den Troya’ya giden yolun asfalt kaplamaya hazır hale getirilmesi için yol iyileştirme çalışmalarında çalışan personelle görüşerek sohbet ettiler. Vali Tavlı ve Milletvekili Turan, Çanakkale 11 Özel İdaresi tarafından yürütülen yol çalışmalarının hızlı ve sağlam bir şekilde yapımını sağlayan personeli tebrik ederek çalışmalarında başarılar diledile

r.

Comments

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.