Ukrayna’dan Troya’ya Bir Kapı Açılıyor!

Ukrayna’dan Troya’ya Bir Kapı Açılıyor!

Çanakkale ve Ukrayna’nın Ternopil Bölgesi arasındaki ekonomik, kültürel ve turizm alanında işbirliğini geliştirmek “Ukrayna’nın Dünyaya Hediye Ettiği 50 İcat” adlı serginin açılışına katılmak amacıyla Ukrayna Ternopil’den Çanakkale’ye gelen heyet, 2018 Troia Yılı kapsamında Çanakkale’yi ve Çanakkale Valisi Orhan Tavlı’yı ziyaret etti.
Ukrayna Ternopil Bölge Valisi Stepan Barna, turizm faaliyetlerinden sorumlu Vali Yardımcısı Oleh Valov, Ekonomi ve Ticaret Bakanlığı Genel Müdür Yardımcısı Natali Savelieva, Ukrayna İstanbul Başkonsolosu Oleksandr Gaman, Ukrayna’nın ulusal ve bölgesel televizyon ve gazetelerinin temsilcilerinin de bulunduğu ziyarette 2018 Troia Yılı ele alındı.
11.Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı’nda gerçekleştirilen ikili işbirliğinin ardından yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti aktaran Vali Tavlı “Uluslararası arenada Troia’yı tanıtmamız çok önemli bu anlamda uluslararası işbirliklerini çok önemsiyoruz. Ukrayna ve Çanakkale arasında 2018 Troia Yılı’nda ekonomik, kültürel ve turizm işbirliklerini geliştirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Editör: Gökçe Güzel