Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Başkanlar Kurulu Çanakkale’de Toplandı

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Başkanlar Kurulu Çanakkale’de Toplandı

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu’nun (TGK) 15’nci Başkanlar Kurulu Toplantısı 2018 Troya Yılı dolayısıyla Çanakkale’de gerçekleşti.

Çanakkale Gazeteciler Cemiyeti’nin ev sahipliğinde Kolin Otel’de gerçekleşen, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu’nun (TGK) 15’nci Başkanlar Kurulu Toplantısının açılış konuşmasını, TGK Yönetim Kurulu üyesi Çanakkale Gazeteciler Cemiyeti Onursal Başkanı İsmet Akıncı yaptı. 2018 Troya Yılı’nda başkanlar kurulu toplantısını Çanakkale’de yapmaktan onur duyduklarını belirten Akıncı, bu güne kadar verilen mücadelenin meyvesini yavaş yavaş aldıklarını söyledi. Akıncı, “Çanakkale sadece Türkiye’nin değil dünyanın en güzel şehirlerinden bir olduğunu iddia ediyoruz. Şehri, savaşın hem deniz tarafından hem de kara tarafından tanıtılması ile ilgili güzel bir etkinlik yaptık. Geldiğiniz için hepinize teşekkür ederim” dedi.

Daha sonra kürsüye gelen Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı Nuri Kolaylı, Türkiye’nin kaderini belirleyen bir kentte Troya Yılı’nın ilan edildiği kentte, toplantının gerçekleşmesinin kendileri için çok özel olduğunu söyledi.

Haber: Gökçe Güzel 

 

Comments

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.