Truva Antik Kenti’ni ilk 4 ayda 200 bin turist ziyaret etti

Truva Antik Kenti’ni ilk 4 ayda 200 bin turist ziyaret etti

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Truva Antik Kenti’ne ilk 4 ayda 200 bin turist geldiğini söyleyerek, bu yılki hedefin en az 1 milyon turist olduğunu dile getirdi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, 2018 Troya Yılı’nda Çanakkale ziyaretleri kapsamında Truva Antik Kenti’ni ziyaret etti.

Burada Kazı Heyeti Başkanı ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) öğretim üyesi Prof. Dr. Rüstem Aslan’dan bilgi alan Eroğlu, Truva Atı’nın önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, bölgeye yapılacak her türlü yatırıma hazır olduklarını söyledi.

Dünya üzerinde Truva gibi başka bir güzellik bulunmadığını ifade eden Eroğlu, “Bizim bu yıl hedefimiz en az 1 milyon turist. İlk 4 ayda 200 bin turist geldi. 1 milyon turist sayısını yakalamak için az bir gayret sarf etmek yeterli. Bütün dünyadaki turistleri buraya davet ediyoruz. Her türlü imkan var, ulaşım son derece kolay, her şey hazır. Yerli ve yabancı turistleri burada misafir etmeye hazırız. Gelsin ve bu güzellikleri görsünler.” diye konuştu.

Eroğlu, bazı kaynakların Truva’yı başka bir ülkede gibi lanse ettiğine de değinerek, “Truva Çanakkale’dedir, Türkiye’dedir. İşte burası Çanakkale.” dedi.

Haber: Gökçe Güzel 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Haber: Gökçe Güzel

Comments

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.