Troya’yı İstanbul’a Getirmeye Çalışıyor

Troya’yı İstanbul’a Getirmeye Çalışıyor

Türkiye’de ve yurt dışında önemli projelerde yer alan balet Tan Sağtürk, eşi Alona, kızı Ada ve oğlu Teo ile birlikte önceki gün Nişantaşı City’s AVM’de objektiflere takıldı.

Devlet Opera ve Balesi’nin (DOB) yeni sezondaki eserlerinden Troya’da ‘Hektor’a hayat verecek olan Tan Sağtürk, yakında Rusya, Japonya ve Almanya gibi ülkelerde Troya’nın gösterileri olacağını ve İstanbul’a getirmeye de çalışacaklarını söyledi.

“Burası benim yuvam, çıkış noktam burası.” diyen Sağtürk, DOB Genel Müdürü Murat Karahan’ın yeni projeler üretme noktasında kendisine götürdüğü teklifi büyük bir zevkle kabul ettiğini aktardı.

Sağtürk, şöyle konuştu:

“Hektor rolüyle Troya’nın içinde buldum kendimi. Murat Karahan da Paris’i canlandırıyor. Tabii başka ciddi sürprizler de var. Troya gerçekten ‘yıldızlar karması’ gibi oldu. Sahne sanatları konusunda herhalde en yukarıda olan insanlar buluştu. Yıldızlar buluşmasında bazen sorunlar çıkabilir, çatışmalar olabilir ama baktım o da olmadı. Tam tersine herkes birbirine destek. Ankara Devlet Opera ve Balesi müthiş bir yer olmuş.”

Sağtürk, Troya’nın ekibinde yer almaktan büyük mutluluk duyduğunu vurgulayarak, eser için çok çalıştıklarını anlattı.

“50 yaşında, karakter rolü olmadan, dansçı olarak tekrar sahnelere dönmekle biraz da genç arkadaşlarıma doğru örnek olmayı da seçtim. Allah utandırmasın diyelim.” değerlendirmesinde bulundu.

Editör: Fevzi Elbi

Comments

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.