Troya Yılı’nın Eserleri ÇOMÜ’de Sergileniyor

Troya Yılı’nın Eserleri ÇOMÜ’de Sergileniyor

2018 Troya Yılı kapsamında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından gerçekleştirilen Troya Kültür Sanat Şöleni’nde ortaya çıkan eserlerin açılış töreni ÇOMÜ Eğitim Fakültesi Dekanlık binasında gerçekleştirildi.

Törene, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sayın Sedat Murat, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sayın Suat Uğur, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sayın Salih Zeki Genç, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sayın Dinçer Köksal ve ÇOMÜ mensupları katıldı.

Törende, 2018’de ilan edilen Troya Yılı etkinliklerinden olan ve ÇOMÜ Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından gerçekleştirilen Uluslararası Troya Kültür Sanat Şöleni kapsamında; Öğr. Gör. Sayın Berna Batur, Arş. Gör. Sayın Zeynep Oral ve Arş. Gör. Sayın Derya Arslan tarafından yapılan “Hektor’un Mirası Troya” isimli çini pano, Öğr. Gör. Sayın Şeref Doğan tarafından “2018 Troya Yılı Anısına” isimli mimari seramik pano ve Doç. Sayın Yeşim Zümrüt danışmanlığında Yüksek Lisans Öğrencisi İlker Özyıldırım tarafından yapılan 11 adet zemin göbek çalışması, ÇOMÜ Rektörlüğü ve ÇASEM’in katkılarıyla Eğitim Fakültesine armağan edildi.

ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sayın Sedat Murat, eserlerde emeği geçenlere teşekkür ederek “ÇOMÜ’nün her yerinde sanat dokunuşları olmasını istiyoruz. Troya Yılı kapsamında ortaya çıkan bu eserler Eğitim Fakültesi binasındaki yerlerini aldı, diliyorum ki bu eserler daha da çoğalır.” dedi.

Törenin ardından, ÇOMÜ’lü eser sahibi akademisyenlere ve öğrencilere ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sayın Sedat Murat, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sayın Suat Uğur, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sayın Salih Zeki Genç ve Güzel Sanatlar Dekanı Prof. Dr. Sayın Dinçer Köksal tarafından teşekkür belgesi takdim edildi.

 

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Comments

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.