Troya Yılı Öğrenci Şenlikleri Başladı

Troya Yılı Öğrenci Şenlikleri Başladı

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin tüm birimleri ile destek verdiği 2018 Troya Yılı kapsamında 8-13 Mayıs tarihleri arasında, Terzioğlu ve Dardanos Yerleşkelerinde gerçekleşecek,  “Troya Yılı Öğrenci Şenlikleri” açılışı geleneksel şenlik kortejiyle başladı.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Rektör Vekili Prof. Dr. Mustafa Görün, çok sayıda ÇOMÜ’lü akademisyen, idareci, öğrenci ve Çanakkalelinin katıldığı şenlik yürüyüşü renkli görüntülere sahne oldu.

Cumhuriyet Meydanında Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Capoeira Topluluğu’nun Capoeira gösterisi sahnelendi.

Şenliğin açılış konuşmasını yapan Rektör Vekili Prof. Dr. Mustafa Görün şunları aktardı:

“Bir eğitim öğretim yılının daha sonuna yaklaşmış bulunuyoruz. Üniversitemiz şenliklerini, daha önceki yıllarda olduğu gibi yine kent merkezinden başlatmak istedik. Bütün bu faaliyetlere öğrencilerimizle beraber Çanakkale halkı da katılacak. 2018 Troya Yılı’nda üniversitemizi Çanakkale ile bir araya getiren bir bahar şenlikleri haftası olacak. Final sınavları öncesinde son etkinlik olan Troya Yılı Öğrenci Şenlikleri’nin herkes için keyifle geçmesini diliyor ve tüm Çanakkale halkını şenliklere davet ediyorum.”

Açılış konuşmasının ardından Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayan şenlik yürüyüşü Morabbin Parkında kadar devam etti. Şenlik açılışının ilk günü, Müzik ve Performans Topluluğu’nun konseriyle sona erdi.

Haber: Gökçe Güzel 

Comments

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.