Troya Yılı Münasebetiyle Bu Sene Rotalar Truva’ya Çevrildi

Troya Yılı Münasebetiyle Bu Sene Rotalar Truva’ya Çevrildi

Türkiye’nin en büyük motosiklet etkinliği Çanakkale’de gerçekleştirildi. Troya Yılı etkinlikleri kapsamında 3000 motorcu Çanakkale’de buluştu.

18 Mart Motosiklet Derneği ve Türkiye Motosiklet Platformu tarafından bu yıl 4’üncü kez düzenlenen organizasyon kapsamında, çok sayıda motosikletli tarihi Gelibolu Yarımadası’ndaki şehitlikleri ziyaret etti.
Türkiye’nin birçok yerinden dün Çanakkale’ye gelerek geceyi kentte geçiren motosikletliler, Konvoy halinde Şehitler Abidesi’ne giderek, Türk bayrağı açtı ve şehitler için saygı duruşunda bulunup, İstiklal Marşı’nı okudu.
Türkiye Motosiklet Platformu Başkanı Zafer Fatih Özsoy, dördüncü kez gerçekleştirdikleri etkinliği başarıyla tamamladıklarını belirterek, “Çanakkale şehitlik sürüşüne katılmanın haklı gururunu ve heyecanını yaşıyoruz. Burada bulunmaktan ve şehitlerimizi anmaktan dolayı gururluyuz. Şehitlerimiz için her zaman burada olacağız” dedi.

Her Yaştan Bireye Güvenli Sürüş Eğitimi

Motosiklet tutkunları, güvenli sürüş tekniklerine dair bilgilendirmelerde bulundukları etkinlikte, “Bilinçli birer sürücü olabilmenin yolu erken yaşta eğitimden geçiyor.  Bizler bu noktada geleceğin sürücüsü konumundaki çocuklarımıza can güvenliklerini korumaları noktasında yardımcı olmaya çalışıyoruz. İlerleyen dönemlerde oluşabilecek kazaların birini bile Güvenli Motosiklet Eğitimi sayesinde önleyebilirsek ne mutlu bize” diyerek erken yaşta ve her yaşta eğitimin önemine vurgu yaptılar.

Editör:Gökçe Güzel 

             

 

Comments

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.