Troya Yılı Çin’de Tanıtılıyor!

Troya Yılı Çin’de Tanıtılıyor!

14. Uluslararası Çin Turizm ve Gezi Fuarı (COTTM) Pekin’de başladı. 

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Asya turizm pazarının seyahat tercihlerini belirleyen, dünya turizm endüstrisinin en önemli buluşma noktalarından 14. Uluslararası Çin Turizm ve Gezi Fuarı’nı (COTTM) ziyaret etti. 

Bakan Numan Kurtulmuş, geçtiğimiz yıl Çin’den gelen 250 bin turist sayısını bu yıl 500 bine ulaştıracaklarını söyledi. 

Çin Turizm ve Gezi Fuar’ında 2018’in Troya Yılı olması sebebiyle Çanakkale Valiliği himayesinde İl Kültür Turizm Müdürlüğü organizasyonunda Çanakkale ve Troya Yılı tanıtım standı da açıldı. 3 gün boyunca tanıtımların yapıldığı stantta görev alan Simurg’un Sedası Akademi Topluluğu Çin Çalışmaları Koordinatörü Sinan Kırkar Çanakkale’ye dair soruları yanıtladı ve Troya Yılı’nı tanıtan materyaller dağıttı. 

Türkiye’ye ayrılan tanıtım alanında dev Truva atıyla 2018 Troya Yılı vurgusu bu kez Çin’de yapıldı. Truva atı fuara katılanlar tarafından büyük ilgi ile karşılandı. 

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş fuarda yaptığı açıklamada: “Türk Havayolları’nın sefer sayısını artırarak Çin Havayolları’nın da Türkiye’ye daha fazla sefer yapmasını temin ederek bundan sonra daha yüksek turist sayısının Türkiye’ye gelebilmesinin önünü açacağız.

“Çin çok yakın dönemde Türkiye’nin önemli turizm partnerlerinden birisi olacak”.

Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Asya turizm pazarının seyahat tercihlerini belirleyen, dünya turizm endüstrisinin en önemli buluşma noktalarından 14. Uluslararası Çin Turizm ve Gezi Fuarı’nı (COTTM) ziyaret etti. Bakan Numan Kurtulmuş, geçtiğimiz yıl Çin’den gelen 250 bin turist sayısını bu yıl 500 bine ulaştıracaklarını söyledi. 

Çin’de Türkiye Yılı etkinlikleri kapsamında yıl boyunca çeşitli şehir ve bölgelerde 60 yakın tanıtım etkinliği düzenleyeceklerini belirten Bakan Numan Kurtulmuş, bu tanıtım faaliyetlerini bundan sonraki yıllarda da sürdüreceklerini ve geçtiğimiz yıl 130 milyon turistin yurt dışına çıktığı Çin pazarından Türkiye’nin de payını alacağını söyleyerek turizme dair açıklamalarda bulundu. 

Haber: Gökçe Güzel

Comments

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.