TROYA YILI BU KEZ ŞANGHAY’DA!

TROYA YILI BU KEZ ŞANGHAY’DA!

2018 Troya Yılı çalışmaları, kent geneli ve yurt içi ile birlikte yurt dışında da devam ediyor. Uluslararası tanıtımlarda toplam 100 ülkenin turizm fuarında stant açarak gerçekleştirilen Çanakkale ve Troya Yılı’nı tanıtma faaliyetleri bu kez Çin’in en büyük kenti olan Şanghay’da yapılıyor. Çin’in en büyük liman kenti olan Şanghay’da gerçekleştirilen ITB Şanghay Turizm Fuarı’nda da Kültür Turizm Bakanlığı bünyesinde, Çanakkale Valiliği himayesinde tanıtım standı açıldı.

Çanakkale Rehberler Odası Başkanı Adem Biçer, Troya Yılı İcra Komitesi Üyesi Ahmet Çelik ve Öğr. Üyesi H. Mehmet Yıldırım’ın görev aldığı turizm fuarında Çanakkale “Home of Troy, The Year of Troy” başlığı altında tanıtımlar gerçekleştirildi. Türkiye Cumhuriyeti Şanghay Başkonsolosu Sabri Tunç Angılı’nın da ziyaret ettiği, Truva Atı maketinin sergilendiği tanıtım standı Çinliler tarafından dikkat çekti.

ÇİN’DE TÜRK YILI “TROYA” TEMASIYLA İŞLENİYOR

Dünyanın dört bir yanından gelen turizm ve seyahat acentesi temsilcileri, çok sayıda sektör temsilcisi ve katılımcıyı bir araya getiren Asya’nın en büyük turizm fuarlarından biri olan ITB Şanghay Turizm Fuarı’nda 2018 Troya Yılı ve Çanakkale bölgesine ilgi büyüktü. Çin’de Türk yılı olması sebebiyle gerçekleştirilecek tüm tanıtım faaliyetlerine katılacak olan Türkiye, tanıtımlarında 2018 Troya Yılı temasını işleyecek.

Haber: Fevzi Elbi

 

 

 

Comments

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.