Troya Yılı Berlin’de Tanıtılıyor

Troya Yılı Berlin’de Tanıtılıyor

Dünyanın en büyük turizm buluşması olan ’52. ITB Berlin Uluslararası Turizm Fuarı’ başladı.

“Dünyada Troya Yılı”

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne girişinin 20. Yılı olması sebebiyle dünyada Troya tanıtılmaya devam ediyor.
Berlin’de fuarın girişinde kurulan bir truva atıyla dikkati çeken Türkiye, Kültür ve Turizm Bakanlığı himayesinde, Çanakkale Valiliği koordinasyonunda açılan tanıtım standıyla da büyük ilgi görüyor.

Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un katılımıyla gerçekleşen ve 2018 Troya Yılı’nın tanıtımının yapıldığı fuara Canakkale’yi temsilen, İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Dokuz, Troia İcra Komitesi Üyeleri Çağman Esirgemez, Armağan Aydeger, Rüstem Aslan, Gestas’tan Yusuf Aydın, Anıl Üzden, 2018 Troya Yılı Koordinasyon Merkezi’nden Nejla Saltık ve Gökçe Güzel katıldılar.

ITB Berlin Uluslararası Turizm Fuarı’nda bir konuşma yapan Bakan Kurtulmuş:

“Almanya ile yeni dönemde aramızdaki problemleri konuşarak halletme konusunda önemli adımlar atıyoruz. Görüşmelerin neticesinde bir takım ürünlerin birlikte üretilmesi konusunda da adımlar atacağımızı ümit ediyor, bunun da karşılıklı ilişkilerin gelişmesinde son derece yararlı sonuçlar doğuracağını düşünüyoruz.”

Bakan Kurtulmuş Almanya’dan Türkiye’ye gelecek misafir sayısının artacağını belirttiği konuşmasında sözlerini şöyle sürdürdü:

“5 Milyon Alman Türkiye’ye Gelecek”

“Alman dostlarımızın 2 yıllık bir düşüşten sonra yeniden Türkiye’yi ziyaret etmeye başlamaları ve yıl sonu itibariyle 3,5 milyonu aşkın Alman dostumuzun ülkemizi ziyaret etmeleri fevkalade önemli ve güzel işaretler taşıyan sevindirici bir sonuçtur. Almanya’dan bu yıl içerisinde gelecek misafir sayısının, erken rezervasyon sonuçlarına bakıldığında, 5 milyona yaklaşmasını bekliyoruz”

Haber: Gökçe Güzel