Troya Vakfı Yeni Yönetim Kurulundan Çanakkale Valiliği’ne Ziyaret

Troya Vakfı Yeni Yönetim Kurulundan Çanakkale Valiliği’ne Ziyaret

Troya Vakfı Yeni Yönetim Kurulu Başkanı Enver Sadık Yılmaz, Yönetim Kurulu Üyeleri; Troya Kazı Heyeti Başkanı Rüstem Aslan, Doç.Dr. Aslı Erim Özdoğan ve Dr. Öğretim Üyesi Seyhan Boztepe Vali Orhan TavlıI’yı ziyaret ettiler.  

2018 Troya Yılı boyunca yapılan faaliyet, çalışma ve projelerin değerlendirildiği ziyarette 2018 Troya Yılı’nın bölge ve ülke turizmine sağladığı katkılar ele alındı.

Ziyarette, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. Yıl dönümünde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı gerçekleştirilen Troya Müzesi’nin Çanakkale’nin turizm sektörüne sağlayacağı katkılar üzerinde duruldu.

Troya Vakfı üyeleri, 5000 yıllık tarihe ev sahipliği yapan, doğu ve batıyı Çanakkale’de buluşturarak Troya ve Çanakkale’yi dünyaya tanıtacak olan dünyanın en önemli çağdaş arkeoloji müzelerinden birisi olan Troya Müzesi’nin Çanakkale’ye kazandırılmasından dolayı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve Kültür ve Turizm Bakanlığı’na teşekkür ettiler.

Editör: Fevzi Elbi

Comments

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.