Troya Müzesi’nde İlk Işıklar Yanmaya Başladı

Troya Müzesi’nde İlk Işıklar Yanmaya Başladı

Troya Müzesinde ilk ışıklar yanmaya başladı Vali Orhan Tavlı, 2018 Troya Yılı çalışmaları kapsamında yapımı hızlanan Troya Müzesinde incelemelerde bulundu. Vali Orhan Tavlı, Tevfikiye Köyü’ndeki Troya Müzesi içinde ve çevresinde devam eden ve yapımı hızlandırılan çalışmalarla ilgili Müze Müdürü Ali Atmaca, Troya Kazı Heyeti Başkanı Prof. Dr. Rüstem Arslan’dan bilgi aldı. 2018 Troya Yılı kapsamında en büyük yatırım olan Troya Müzesinde Troya Bölgesinden çıkarılan yaklaşık 2 bin eser sergilenerek tüm yerli ve yabancı halkın hizmetine sunulacak.

Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, 2018 Troya Yılı çalışmaları kapsamında yapımı hızlanan Troya Müzesi’nde incelemelerde bulundu. Tavlı, Çanakkale Merkeze bağlı Tevfikiye Köyü’ndeki Troya Müzesi içinde ve çevresinde devam eden İl Özel İdaresi tarafından hızlı bir şekilde yürütülen alt yapı çalışmaları, çevre düzenlemesi ile ilgili Vali Yardımcısı İl Özel İdare Genel Sekreteri Abdullah Köklü, Müze Müdürü Ali Atmaca, Troya Kazı Heyeti Başkanı Prof. Dr. Rüstem Arslan’dan bilgi aldı.

Çanakkale’nin Tevfikiye Köyü’nde yapımı devam eden 2018 Troya Yılı kapsamında en büyük yatırım olan Troya Müzesinde Troya Bölgesinden çıkarılan yaklaşık 2 bin eser sergilenerek tüm yerli ve yabancı halkın hizmetine sunulacak.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Editör: Fevzi Elbi

Comments

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.