TROYA İÇİN BÜYÜK ADIM!

TROYA İÇİN BÜYÜK ADIM!

2018 Troya Yılı’nda, Çanakkale Turizmi’ne büyük katkı sağlaması beklenen Ayvacık (Küçükkuyu)-Midilli (Petra) seferlerinin açılış töreni gerçekleştirildi.

Çanakkale Turizmine büyük katkı sağlayacak olan Ayvacık (Küçükkuyu)-Midilli (Petra) seferleri bugün faaliyete geçiyor. Küçükkuyu’da düzenlenen resmi açılışa Vali Orhan Tavlı, AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan ve Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir ile Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan, Midilli Belediye Başkanı Spiros Galinos, Gestaş Genel Müdürü Volkan Uslu ve Dentur yetkililerinin yanı sıra çok sayıda protokol üyesi katıldı.

Küçükkuyu’dan yapılacak seferler, ek hizmetlerle de desteklenecek. Çanakkale’den kalkacak ücretsiz servislerle yolcular, Midilli feribotunun hareket noktası Küçükkuyu İskelesi’ne taşınacak. Aynı şekilde ücretsiz servis hizmeti, Midilli’den dönen Çanakkale yolcuları için de sunulacak. Ayvacık (Küçükkuyu) Midilli seferlerinin, daha önceki yıllardaki geçiş sayıları göz önünde bulundurulduğunda Çanakkale turizmine büyük katkı sağlaması bekleniyor.

ÇANAKKALE HER GEÇEN GÜN FARKLI BİR BOYUTA TAŞINIYOR

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan törende yaptığı konuşmada, Çanakkale’nin bir marka kent olduğunu ve bu değerin her geçen gün yeni özellikler ile farklı bir boyuta taşındığını söyledi. Küçükkuyu Gümrük Kapısı ve Küçükkuyu-Midilli Adası seferlerinin de bölgeye artı bir değer katacağını belirten Turan, “Bu gümrük kapısıyla beraber adeta Ege’nin bir barış denizi olmasını, bir ekonomik gelişim modeli ortaya koymasını, aynı şekilde bu insanların hem Midilli hem Küçükkuyu’daki esnafa, otelciye katkı sağlamasını ümit ediyoruz. Gümrük Kapısı, Küçükkuyu’ya, marka değerine bir ilmik daha atacak. Küçükkuyu’dan gemilere binen misafirlerimiz çok daha kolay ulaşımla direkt Petra’ya gidecek. Bunun turizm potansiyelini yukarıya çekeceğini düşünüyoruz” dedi.

Editör: Fevzi Elbi

Comments

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.