Troya Hız Kesmiyor! Orient Doğu -Batı Dostluk ve Barış Rallisi Troya’da Gerçekleşecek

Troya Hız Kesmiyor! Orient Doğu -Batı Dostluk ve Barış Rallisi Troya’da Gerçekleşecek

Avrupa Birliği (AB) Bakanlığı tarafından desteklenen ve bu yıl 13’üncüsü düzenlenecek olan Avrupa Orient Doğu -Batı Dostluk ve Barış Rallisi’nin güzergâhına 2018 Troya Yılı olması nedeniyle Çanakkale de eklendi.

Türkiye’nin Berlin Büyükelçiliği tarafından düzenlenen Avrupa Orient Doğu- Batı Dostluk ve Barış Rallisinin sembolik açılış törenine katılan Türkiye’nin Berlin Büyükelçisi Ali Kemal Aydın, Türk takımına ait araca büyükelçilik logosu yapıştırarak kısa bir tur attı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 2018 Yılının Troya Yılı ilan edilmesinin ardından Troya ve Troya Yılı çalışmalarını aktaran Türkiye’nin Berlin Büyükelçisi Ali Kemal Aydın, ralli pilotlarının 8 – 10 Mayıs 2018 tarihleri arasında Çanakkale’de  iki gün kalacaklarını belirtti.

11 ülkeden 120 araç ve 250 sporcunun katılımıyla 5 Mayıs’ta Strazburg’dan başlayacak olan Avrupa Orient Doğu- Batı Dostluk ve Barış Rallisinin etapları, Fransa, Almanya, Avusturya, Slovenya, Macaristan, Romanya, Bulgaristan, Türkiye, İsrail, Filistin ve Ürdün’de yapılacak.

Ralli, geçtiği tüm şehirler ve ülkelerde Troya Yılı tanıtımına katkı sunması açısından uluslararası medyada da dikkat çekiyor.

  

Comments

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.