Troya Göklere Ulaştı

Troya Göklere Ulaştı

Türk Hava Yolları, 2018 Troya Yılı etkinlikleri kapsamında Troya boyamasıyla giydirdiği TC-JTP kuyruk tescilli Airbus A321 tipi yolcu uçağını basına tanıttı.

Türk Hava Yolları Teknik Hangarında düzenlediği lansmana Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi, THY Teknik Genel Müdürü Ahmet Karaman ve çok sayıda davetli katıldı.

Burada bir konuşma gerçekleştiren Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi; ‘Türk Hava Yolları olarak sadece ticari olarak değil, aynı zamanda topraklarının değerlerini dünyayla buluşturmayı görev edinmiş bir şirketiz. Biliyorsunuz UNESCO 1998 yılında Troya Antik Kenti’ni  Dünya Kültür Miras Listesi’ne kabul etti. Bu yıl 20. Yılı olması nedeniyle de Kültür Bakanlığı 2018 yılını Troya yılı ilan etti. Biz de bir uçağımıza Troya giydirmesi yaparak katkıda bulunduk ve bu katkıdan dolayı gurur duyuyoruz. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum’ dedi.

BİR UÇAK DAHA GİYDİRİLECEK

Ekşi’nin ardından konuşan İlker Aycı ise, bir Airbus A330 uçağının daha Troya görseli giydireceğini ve böylece uzun uçuşlarda da Troya tanıtımı yapılacağını duyurdu.

Aycı: ‘Biz bu yıla nasıl katkımız olur diye oturduk ve düşündük. Sonunda bir uçağımızı Troya görseliyle giydirmeye karar verdik. Bu uçağımızla bu kültürün birikimlerini dünyaya tanıtmaya devam edeceğiz. Her vesileyle ülkemizi dünyaya tanıtmak gibi bir görevimiz var. Burada Genel Müdürümüz Bilal Bey’e de Yeşilköy olan uçağımızın adını Çanakkale olarak değiştirelim diyorum. Böylece tantım daha güzel olur diye düşünüyorum. Ayrıca Çanakkale uçuşlarımızı da artıracağımızın müjdesini vereyim’ dedi.

TROYA ÜLKEMİZE KATKI SAĞLAYACAK

Törenin son konuşmasını gerçekleştiren Çanakkale Valisi Orhan Tavlı ise; ‘THY’nin tüm yönetimin mensuplarına verdikleri destekten dolayı çok teşekkür ediyorum. Skylife dergisinde Troya işlenerek yayınlar yapıldı. Bu yıl bize büyük katkılar sağlayacak. Emekleri için bir kez daha teşekkür ediyorum’ dedi.

Haber: Gökçe Güzel

   

   

   

   

Comments

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.