Troya Efsanesi İstanbul’da Hayat Buluyor

Troya Efsanesi İstanbul’da Hayat Buluyor

Birçok etkinliğe ve sergiye konu olan Troya Antik Kenti, İstanbul’da yeniden hayat buluyor. Dünyanın en bilinen ve üzerinde en çok konuşulan antik kentlerinden Troya’nın yeniden yorumlandığı “Troya’nın Ardından Sergisi”, Darphane-i Amire’de kapılarını açtı. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Seramik ve Cam Tasarımı Bölümü tarafından hazırlanan sergi, EPOS 7 Derneği ve İstanbul Arkeoloji Müzeleri iş birliğiyle sanatseverleri bir araya getirdi.  İstanbul Arkeoloji Müzeleri bünyesindeki Darphane-i Amire binasında sergilenen özel seçki, 6 Mayıs tarihine kadar ziyarete açık olacak.

TROYA EFSANESİ İSTANBUL’DA HAYAT BULUYOR

UNESCO’nun incisi olan Troya’nın modern sanat yorumuyla yeniden hayat bulduğu sergi, ünlü opera sanatçısı kontrtenor Nuri Harun Ateş’in arya seslendirmesiyle sanat ve tarih tutkunlarına “Merhaba” dedi. 21 sanatçının, Troya’yı yeniden yorumladığı eserlerin yer aldığı sergide, Troya ruhu yeniden yaşatılıyor.

ÇAĞDAŞ SANATIN TEMSİLCİLERİ TROYA’DA BULUŞTU

Prof. Dr Süleyman A. Belen danışmanlığında, Serkan Gedük ve Ayşe Balyemez’in küratörlüğünde sanat tutkunlarını bir araya getiren sergide; Ayça Uğur, Ayşe Balyemez, Ayşe Kurşuncu, Burcu Keskin, Burçin Öztunç Yıldırım, Birnur Derya Geylani, Gülfidan Özmen, Gizem Yükseler, Hasan Başkırkan, İrfan Aydın, N. Lerzan Özer, Mustafa Ağatekin, Metin Ertürk, Müjde Yücel Coşar, Önder Terzi, Pınar Güzelgün Hangün, İnayet Sevim Çizer, Sadettin Aygün, Yeşim Zümrüt, Zehra Çobanlı, Yasemin Yarol gibi isimlerin yapıtları yer alıyor.

Editör: Fevzi Elbi

Comments

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.