Sporla Troya: Troya’da Futbol Resitali

Sporla Troya: Troya’da Futbol Resitali

Çanakkale’de 2018 Troya Yılı etkinlikleri kapsamında düzenlenen Yıldız Futbolcular-Boğazgücü Masterlar arasında dostluk maçı düzenlendi. Türk futbolunun efsane isimlerinin de yer aldığı karşılaşmayı Yıldız Futbolcular 7-1 kazandı.

2018 Troya Yılı etkinlikleri kapsamında Çanakkale 18 Mart Stadı’nda 2018 Troya Yılı Yıldız Futbolcular-Boğazgücü Masterlar dostluk maçı oynadı. Renkli anların yaşandığı karşılaşmayı, Çanakkale Vali Yardımcısı Ali Candan, Çanakkale Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aziz Sinan Alp, Çanakkale ASKF Genel Başkanı Dr. Firuz Erdil, Spor Şube Müdürü Sedat Bektaş, Galatasaray Daire Müdürleri ve çok sayıda vatandaş izledi.

Karşılaşma öncesi açıklamalarda bulunan Galatasaray ve Milli Takım’ın eski futbolcusu Ergün Penbe, “2018 Troya Yılı için buradayız. Dostluk maçı için eski arkadaşlarımızla buraya geldik, çok da güzel karşılandık. Çanakkale zaten şehitlerimizin olduğu bir şehir. Doğal güzellik olarak da çok güzel şehirlerimizden bir tanesi. Daha önce gelmeyen arkadaşlarımız da vardı, onlar açısında da güzel oldu. Göremediğimiz birçok eski oyuncularla beraber olacağız. Buraya gelen izleyicilere güzel dakikalar yaşatmak istiyoruz. Onlara keyif vermek istiyoruz. Tabii eskisi gibi değiliz ama baktığımız zaman ben futbolu bırakalı 10 yıl olmuş. Daha uzun yıllar önce bırakan arkadaşlarımız da var. Elimizden geldiğince izleyicilerimize görsel şölen sunmaya çalışacağız inşallah bir sakatlık kaza bela olmaz” dedi.

Boğazgücü Masterlar oyuncusu Ramazan Güleç ise “2018 yılı Troya Yılı olarak kabul edildi. Bu bağlamda Galatasaray ve Milli Takım’da forma giymiş eski futbolcularla aynı sahada olmak anlatılmaz yaşanır” diye konuştu.

Dostluk maçında Türk futbolunun efsane oyuncuları Ergün Penbe, Emre Aşık, Hasan Kabze, Kerem İnan, Mert Korkmaz, Murat Önür, Bekir Gür, Engin Baytar ve Yetkin Engin’in de aralarında bulunduğu çok sayıda önemli oyuncu yer aldı. Karşılaşma için sahada bulunan yıldız futbolcuları izlemeye gelen taraftarlar, alkış ve tezahüratlarıyla destekte bulundu.

Yıldız futbolcular eşleri ile birlikte geldikleri Çanakkale’de bir dizi gezi programına da katıldı. Ayazma, Assos, Tarihi Alan ve Bozcaada gezilerine de iştirak eden yıldızlar, Çanakkale’nin tarihi ve turistik yerlerini gezme imkanı buldular.

Ayrıca, Boğazgücü Masterler takımı ve Yıldız Futbolcular düzenlenen yemekte bir araya geldiler. Düzenlenen yemekte Çanakkale Boğazgücü Masterler Futbol takımının davetini kırmayarak Çanakkale’ye gelen Yıldız Futbolcular Başkanı Levent Nazifoğlu’na teşekkür plaketi yıllarca Galatasaray ve Çanakkale Dardanelspor forması giyen yıldız futbolcu Bekir Gür tarafından verildi. Organizasyona Sponsor olan firma yetkililerine ise plaketleri Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan, Çanakkale Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aziz Sinan Alp, Çanakkale Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Dr. Firuz Erdi,l TÜFAD Başkanı Mustafa Mete Ertem tarafından takdim edildi.

Editör: Fevzi Elbi

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Comments

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.