SPORLA TROYA; TROYA YILI’NDA BASKETBOL MÜSABAKASI!

SPORLA TROYA; TROYA YILI’NDA BASKETBOL MÜSABAKASI!

Troya’nın UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne kabulünün 20. yıl dönümü dolayısıyla 2018 “Troya Yılı” olarak ilan edildi. Bu kapsamda Troya’nın tanıtımı için bir destek de spor alanından geldi. Erkekler Bölgesel Basketbol Ligi Türkiye Finalleri’nde Çanakkale’yi temsil eden Umurbey Belediyespor kura çekimine Troya Yılı tişörtleriyle katılarak 2018 Troya Yılı’nın tanıtımına destek verdi. 

Türkiye Basketbol 2. Ligine yükselecek takımların belirleneceği Erkekler Bölgesel Basketbol Ligi Türkiye Finallerinin kura çekimi gerçekleştirildi. Konya’daki kura çekimine Umurbey Belediyespor’u temsilen kulüp idarecisi Samet Uzunca, Baş antrenör Serkan Işık, Yardımcı Antrenör Burak Gökgöz ve takımın tecrübeli oyuncusu Olcay Karpat katıldı.

2018 Troya Yılı’na özel hazırlanan tişörtlerle kura çekiminde boy gösteren Umurbey Belediyespor heyeti ilgi odağı oldu. Kura çekiminin ardından açıklamalarda bulunan Umurbey Belediyespor idarecisi Samet Uzunca, “2500 nüfuslu bir belde takımı olarak 2. Lige yükselip bir rüyayı gerçeğe dönüştürmek için buradayız. Turnuvanın en zorlu grubuna düştük. Çorlu Belediyesi, Bahçelievler Belediyesi ve Hacettepe Üniversitesi gibi turnuvanın en güçlü rakipleriyle mücadele edeceğiz. İşimizin zor olduğunu biliyoruz fakat gücümüzün de farkındayız. Turnuva sonunda inşallah 2. Lige yükselen taraf oluruz” dedi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından resmi olarak ilan edilen 2018 Troya Yılı süresi boyunca, Troya Antik Kenti başta olmak üzere, tüm bölgenin kültürel, doğal ve tarihsel değerleri tanıtılmaya devam edecek.

Editör: Fevzi Elbi

Comments

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.