SPORLA TROYA; MARATONDA BU YIL “BARIŞ İÇİN KOŞUYORUZ”

SPORLA TROYA; MARATONDA BU YIL “BARIŞ İÇİN KOŞUYORUZ”

Bu sene dördüncüsü düzenlenecek olan Turkcell Gelibolu Maratonu’nun tarihi açıklanarak, internet üzerinden online başvuru işlemleri başladı. 14 Ekim’de gerçekleşecek olan maraton Halk Koşusu, 10K Koşusu, Yarı Maraton ve Maraton olarak dört farklı grupta gerçekleşecek. Maratondan önce 12-13 Ekim tarihlerinde 17 Burda AVM’de gerçekleşen maraton fuarında, koşucular akreditasyonlarını yaptırarak, yarışma kitlerini temin edebilecekler.

Bu sene 2018 Troya Yılı olması sebebiyle, Turkcell Gelibolu Maratonu’na katılacak olan yarışmacılar Troya için de yönlendirilecekler. Maratonu’nun fikir sahibi ve ÇATOD Başkanı Armağan Aydeğer, maraton ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Aydeğer, “Turkcell Gelibolu Maratonu, her geçen gün gücüne güç katarak büyümeye devam ediyor. Gelibolu Maratonu fikrini birlikte planladığımız TÜRSAB BYK Genel Sekreteri Ahmet Çelik ile beraber maraton ile ilgili toplantı yapmak üzere İstanbul’a geldik. Bu sene yaklaşık olarak 10 bin kişiyi ağırlamayı hedefliyoruz. 2018 Troya Yılı olması sebebi ile de yurt içinde ve yurt dışında güçlü bir iletişim gerçekleşeceğini düşünüyoruz” ifadelerini kullandı. Ayrıca Aydeğer,  “14 Ekim’de gerçekleşecek maraton öncesinde, 11-12-13 Ekim tarihlerinde 17 Burda AVM’de Maraton Fuarı gerçekleştireceğiz. Burada yarışmacılar kayıt olabilecek ve göğüs numaraları, zamanlama çipleri ve yarış tişörtlerini alabilecekler. Ayrıca fuarda çeşitli etkinlikler de düzenlenecek ve IAAF Çocuk Atletizmi Etkinlikleri ile çocuklarla ilgili programda yapılacak” bilgisini paylaştı.

Turkcell ile ortak olarak çeşitli projelere imza atacaklarını belirten Aydeğer, “Çeşitli sosyal sorumluluk projeleri ve bütün katılımcılar için güzel bir etkinlik geçirmelerini hedefliyoruz. Bu sene 2018 Troya Yılı olması sebebi ile daha fazla kitlenin maratona katılmasını öngörüyoruz. Ayrıca maraton tarihimize göre Troya Müzesi’nin de açılmış olduğunu düşünerek, katılımcıların bu müzeyi ziyaret etmeleri konusunda etkinlikler düzenlemeyi planlıyoruz. Umut ediyoruz ki Turkcell Gelibolu Maratonu her geçen gün artan katılımcı potansiyeli ile yurt içi ve yurt dışı tematik maratonların arasında yer alacak” şeklinde konuştu.

Editör: Fevzi Elbi

Comments

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.