Sporla Troya: Çanakkale Yelkenlilere Ev Sahipliği Yaptı

Sporla Troya: Çanakkale Yelkenlilere Ev Sahipliği Yaptı

Troya Antik Kenti’nin UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesine kabulünün 20. yılında Kültür ve Turizm Bakanlığınca 2018 yılı ‘’TROYA YILI’’ ilan edildi. Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Troya’nın Anadolu’nun kadim değeri olarak dünyaya tanıtılması için uluslararası ölçekte bir kültür ve turizm hamlesi başlatıldı.

2018 Troya Yılı boyunca Çanakkale, uluslararası iş birlikleri ve kültür, sanat, bilim ve spor etkinlikleri ile dünyanın buluştuğu bir merkez olmaya devam ediyor. Troya Yılı etkinlikleri kapsamında İÇDAŞ sponsorluğunda başlatılan ‘Barbarossa Cup Yelken Yarışları’ start aldı.

Türkiye’nin dört bir yanından yelken ve spor kulüpleri yarışçılarının katıldığı Barbarossa Cup Yelken Yarışları; Troya Yılı kapsamında Türkiye Yelken Federasyonu ile işbirliği içinde, İÇDAŞ A.Ş. sponsorluğunda, Çanakkale Valiliği himayesinde, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlükleri koordinasyonu içinde gerçekleştiriliyor. Barbarossa Cup Yelken Yarışları 2018 Troya Yılı etkinlikleri kapsamında Çanakkale’nin rüzgar ve denizinin sunduğu güzel atmosfer içinde, Türkiye’nin güzide kulüplerinden 109 sporcunun yelken açacağı yarışlar 20 Temmuz akşamına kadar Karabiga’nın mavi bayraklı sahillerinde sergilenecek.

İÇDAŞ A.Ş tarafından sosyal sorumluluk projesi kapsamında 2004 yılında, Çanakkale’nin gençlerinin spora katılımını desteklemek ve teşvik etmek amacıyla kurulan İÇDAŞ Spor Kulübü’nün düzenlediği Uluslararası Barbarossa Cup Yelken Yarışları’nın Troya Yılı kapsamında sürdürülebilir bir hale getirilmesi planlanıyor.

Haber: Fevzi Elbi 

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Comments

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.