Sporla Troya: Baja Troia Turkey Yarışının Seremoni Startı Verildi

Sporla Troya: Baja Troia Turkey Yarışının Seremoni Startı Verildi

Çanakkale’de, 2018 Troya Yılı etkinlikleri kapsamında 4-7 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 5 organizatör ülkenin katıldığı 6 ayaklı uluslararası offroad yarışı East European Tout Terrain Series’in 5’inci ayağı olan Baja Troia Turkey, seremoni startı ile başladı.

Truva Atı’nın önünde gerçekleştirilen seremoni startı, Çanakkale Vali Yardımcısı Turan Yılmaz ve protokol üyeleri tarafından verildi.

Çanakkale’de, 4 gün sürecek olan yarışta, ralli kategorisinde 37 ve motosiklet kategorisinde de 33 olmak üzere 70 araç 815,75 km yol kat edecek. 4×4 araçlar, buggyler, ATV ve UTV’ler ile motosikletlerin hem zorlu offroad etaplarını, hem de yüksek hızlı performans etaplarını kat edeceği yarışta, İtalya, Yunanistan, Bulgaristan, Romanya, Sırbistan ve İsrail’den ekiplerin yanı sıra Türkiye’den de offroad ve motosiklet branşının önde gelen isimleri katılacak.

Troya Yılı kapsamında düzenlenen Baja Troia Turkey yarışına çeşitli ülkelerden katılan yarışçılara Çanakkale’nin muhteşem doğası ve tarihi dokusunun tanıtılması hedefleniyor.

Truva Atı önünde gerçekleştirilen Baja Troia Turkey seremonik start programına Çanakkale Vali Yardımcısı Turan Yılmaz, Emniyet Müdürü Celal Sel, Çanakkale İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Dokuz, Gençlik Spor İl Müdürü Sedat Bektaş, Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürü Mevlüt Özyanık, TOSFED İl Temsilcisi Mustafa Kansu, TURSAB Başkanı Ahmet Çelik, Çanakkale Turistik Otelciler İşletmeciler ve Yatırımcılar Birliği Derneği (ÇATOD) Başkanı Armağan Aydeğer’in yanı sıra Troya Yılı kapsamında Çanakkale’de bulunan yabancı sosyal medya fenomenleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

2018 Troya Yılı’nda düzenlenen yarış normal programına, özellikle yabancı yarışçılara tanıtılmak için Truva Antik Kenti de eklendi. Yabancı basın mensuplarının da görüntü alacağı Baja Troia Turkey’de, yurt dışında Çanakkale’nin tarihi ve kültürel değerlerini tanıtmak için  bir fırsat olacak.

Haber: Gökçe Güzel

 

Comments

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.