Sporla Troya: Baja Troia Turkey 2018’e Sayılı Günler Kaldı

Sporla Troya: Baja Troia Turkey 2018’e Sayılı Günler Kaldı

İstanbul Off Road Kulübü (İSOFF) tarafından 2018 Troya Yılı etkinlikleri kapsamında bu yıl 2.si düzenlenen “Baja Troia Turkey 2018”  4-7 Ekim’de Çanakkale’de gerçekleştirilecek.

2018 Troya Yılı’nda “Sprola Troya” başlığı altında düzenlenen yarışın basın toplantısı Çanakkale’de gerçekleştirildi.  İSOFF Başkanı Erkan Birinci basın toplantısında yaptığı konuşmada, bu etkinliğin off-road disiplininde düzenlenen uluslararası bir yarış olduğunu dile getirdi. Farklı ülkelerden katılan yarışçılara Çanakkale’nin muhteşem doğası ve tarihi dokusu içinde benzersiz bir organizasyon sunacaklarını belirten Birinci, “6 ayaklı East European Tout Terrain Series takviminde 5. ayak yarışı olarak koşulan Baja Troia Turkey‘de ekipler, 4 gün boyunca 800 kilometreyi aşkın yol katedecek.” dedi.

İSOFF Genel Sekreteri ve yarış güvenlik sorumlusu Selahattin Toper de şimdiye kadar 38 ralli aracı ile 33 motosikletin ön kayıt yaptırdığını kaydetti. Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) İl Temsilcisi, Troya Yılı İcra Kurulu Üyesi Mustafa Kansu da “Baja Troia Turkey”in Çanakkale’nin tanıtımı ve bilinirliğinin artması konusunda önemli bir etkinlik olduğuna vurgu yaptı. Türkiye’nin yanı sıra Yunanistan, Bulgaristan, Romanya, İsrail, Sırbistan ve İtalya’dan katılımcıların olacağı etkinliğin duyurulduğu toplantıda, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aziz Sinan Alp de yer aldı.

Editör: Gökçe Güzel

Comments

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.