Sezon Troya Yılı İle Açılıyor

Sezon Troya Yılı İle Açılıyor

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, 2018-2019 Konser Sezonunu 10 Ekim 2018 tarihinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Kültür ve Kongre Merkezinde verilecek özel bir konserle açıyor.

TC Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 2018 yılının ‘Troya Yılı’ ilan edilmesi nedeniyle 4 ve 5 Ekim 2018 tarihlerinde Hasan Uçarsu’nun ‘Troya’dan Çanakkale’ye’ adlı eserini Troya Yılı Özel Konseri olarak Ankaralı müzikseverlerle buluşturacak olan orkestra, Konser Sezonu Açılışını Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde çeşitli Türk ve yabancı eserlerden oluşan bir programla gerçekleştirecek.

Eser, 2018 yılının TC Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından “Troya Yılı” ilan edilmesi üzerine, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası tarafından sipariş edilmişti. Hasan Uçarsu, eserini, ‘Soprano, Bariton Solo, Koro, Bağlama ve Orkestra için Üç Bölümlü Oratoryo’ olarak tanımlanıyor. Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Müzik Direktörü Şef Rengim Gökmen’in yöneteceği konserde Görkem Ezgi Yıldırım, Melih Tepretmez ve Erdem Şimşek solist olarak görev alacak. Eserin korolu bölümleri Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Çoksesli Korosu tarafından seslendirilecek.

Editör: Fevzi Elbi

Comments

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.