Sayın Orhan TAVLI, Çanakkale Troas Bölgesi Arkeolojik Kazı Başkanları’yla Bir Araya Geldi

Sayın Orhan TAVLI, Çanakkale Troas Bölgesi Arkeolojik Kazı Başkanları’yla Bir Araya Geldi

Çanakkale Valisi Sayın Orhan TAVLI, Apollon Smintheion Kazı heyeti Başkanı Prof. Dr. Coşkun Özgünel, Assos Kazı Heyeti Başkanı Prof. Dr. Nurettin Arslan, Troya Kazı Heyeti Başkanı Prof. Dr. Rüstem Arslan, Gelibolu Yarımadası Arkeolojik Yüzey Araştırması Başkanı Prof. Dr. Zeynep Koçel Erdem, Eceabat Sestos Antik Kenti Yüzey Araştırmacısı Başkanı Prof. Reyhan Körpe, Parion kazı heyeti başkanı yardımcısı Dr. Öğretim Görevlisi Kasım Boyerçin ve Maydos kazı heyeti başkanı yardımcısı Dr. Öğretim Görevlisi Devrim Sazcı ile  bir araya geldi.
Çanakkale Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürü Ergun Çağman Esirgemez’in da bulunduğu görüşmede Sayın Orhan TAVLI, kazı heyeti başkanları ile bir süre görüşerek sohbet etti.
Kazı heyeti başkanları Sayın Orhan TAVLI’ya, devam eden kazı alanlarıyla ilgili bilgi vererek desteklerinden dolayı teşekkür ettiler.
Ziyarette kazı başkanları ile önemli Turizm Destinasyonları olan Apollon Smintheion, Assos, Troya, Maydos, Sestos, Parion Antik Kentleri ile Troya Müzesi’nin uluslararası alanda tanıtımlarının daha etkin yapılarak, bölge turizminin gelişmesine yapacağı etkileri ile Çanakkale’ye yapılan turizm yatırımları ve çalışmalar ile ilimiz tarihi değerlerinin daha iyi korunmasında izlenecek yöntemler ve Çanakkale’nin turizm potansiyeli ele alındı.
Görüşmelerin ardından Sayın Orhan TAVLI, Çanakkale’deki arkeolojik kazı heyeti başkanlarına kazı çalışmalarında başarılar diledi.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Comments

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.