Perihan Savaş, Truva Atı Kısa Film Festivali Jürisinde

Perihan Savaş, Truva Atı Kısa Film Festivali Jürisinde

Troya’nın UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne kabulünün 20. yıl dönümü ilan edilmesi nedeniyle 2018, “Troya Yılı’ ilan edildi. 2018 Troya Yılı boyunca Çanakkale, uluslararası işbirlikleri ve kültür, sanat, bilim ve spor etkinlikleri ile dünyanın buluştuğu bir merkez olmayı sürdürüyor.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı ve Sinema Genel Müdürlüğü’nün iş birliği ve Çanakkale Valiliği ev sahipliğinde düzenlenen Uluslararası Truva Atı Kısa Film Festivali Troya Müzesi’nde gerçekleştirilen açılış töreni ile başladı.

Farklı tür ve temalı kısa filmlerin daha çok izleyiciye ulaşacağı festivalde; alanında yetkin profesyoneller ile atölyeler, söyleşi ve paneller düzenlenerek sinemanın tartışılacağı nitelikli bir platform sağlanacak. 3 gün boyunca film gösterimleri ve etkinliklerle dolu dolu geçecek Uluslararası Truva Atı Kısa Film Festivali’nde Perihan Savaş, Uğur İçbak, Prof. Semir Arslanyürek, Prof. Dr. Aytekin Can, Gökhan Tarkan Karaman ve Alexandra Tvetzkova jüri olarak yer alacak.

Editör: Gökçe Güzel

Comments

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.