OPET’TEN TEVFİKİYE’YE SİHİRLİ DOKUNUŞ

OPET’TEN TEVFİKİYE’YE SİHİRLİ DOKUNUŞ

2018 Troya Yılı çalışmaları kapsamında Çanakkale Valiliği ve Opet tarafından imzalanan protokol ile Opet’in Tevfikiye Köyü’nde yaptığı yenileme ve rehabilitasyon çalışmaları hızla devam ediyor.

Çanakkale’de, Troya Antik Kenti’nin UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne kabulünün 20’nci yıldönümü dolayısıyla Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından ilan edilen ‘2018 Troya Yılı’ Tevfikiye Köyü’nde büyük değişimi de beraberinde getirdi. Bu kapsamda bir inceleme ziyaretinde bulunan Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Tevfikiye Köyü’nde Opet tarafından sürdürülen yenileme ve rehabilitasyon çalışmaları ile İl Özel İdaresi tarafından yaptırılan altyapı çalışmalarını gözlemledi.

Vali Tavlı, 2018 Troya Yılı çalışmaları adına, Çanakkale Valiliği ve Opet tarafından imzalanan protokol kapsamında Opet’in Tevfikiye Köyü’nde yaptığı yenileme ve rehabilitasyon çalışmalarını inceleyerek Opet Sosyal Sorumluluk Projeleri Çanakkale Saha Sorumlusu Fatma Hacıalioğlu’ndan çalışmaların son durumuyla ilgili bilgi aldı.

İl Özel İdaresi tarafından bölgede tamamlanan içme suyu ve kanalizasyon çalışmalarıyla, yapımı devam eden köy içi yol, çevre ve meydan düzenlemelerini de yerinde inceleyen Vali Tavlı, yapılan çalışmaların son durumuyla ilgili Vali Yardımcısı İl Özel İdare Genel Sekreteri Abdullah Köklü’ den bilgi aldı. PTT tarafından telefon kablolarının yer altına alınması çalışmaları için PTT çalışanlarına teşekkürlerini ileten Orhan Tavlı ayrıca elektrik hatlarının yer altına alınması çalışmalarının UEDAŞ tarafından yürütüleceği müjdesini verdi. Köy kahvesinde vatandaşlarla da bir araya gelen Orhan Tavlı, vatandaşlarla sohbet ederek 2018 Troya Yılı ile beraber köyde yapılan çalışmaların değerlendirmesini yaptı ve yapılan çalışmalarla Tevfikiye Köyü Troya dönemini yaşatan binaları ve figürleri ile tarihi bir doku kazanarak bölgenin turizm potansiyeline sağlayacağı katkıları vatandaşlarla paylaştı.

İnceleme ziyaretlerinin ardından, Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer, Vali Yardımcısı İl Özel İdare Genel Sekreteri Abdullah Köklü, Opet Sosyal Sorumluluk Projeleri Çanakkale Saha Sorumlusu Fatma Hacıalioğlu ve beraberindeki heyet fidan dikimi yaptı.

 

 

 

Haber: Fevzi Elbi

Fotoğraf: Fevzi Elbi

Comments

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.