Midilli Seferleriyle Troya’ya Turist Akını

Midilli Seferleriyle Troya’ya Turist Akını

Troya Antik Kenti’nin UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesine Kabulü’nün 20. yılında Kültür ve Turizm Bakanlığınca 2018 yılı “Troya Yılı” ilan edildi. Türkiye turizme katkı sağlayan 2018 Troya Yılı’nda GESTAŞ ve DENTUR AVRASYA ortaklığıyla gerçekleştirilen Ayvacık (Küçükkuyu) -Midlli seferleri sayesinde birçok farklı ülkeden turist Çanakkale’yi ziyaret ediyor.

Çanakkale’nin Ayvacık ilçesine bağlı Küçükkuyu beldesi ile Yunanistan’ın Midilli adasına Gestaş ve Dentur Avrasya ortaklığıyla gerçekleştirilen seferler kapsamında, kente gelen yabancı turistler, 2018 Troya Yılı kapsamında, Troya Ören Yeri’ne akın ediyor.

Troya Antik Kenti, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesine Kabulü’nün 20i Yılı olması sebebiyle, Kültür ve Turizm Bakanlığınca 2018 yılı ‘Troya Yılı’’ ilan edildi. Kısa bir süre önce Ayvacık (Küçükkuyu) – Midilli arasında başlayan seferler kapsamında, bir çok farklı ülkeden bölgeye gelen yabancı turistler Çanakkale’ye akın ediyor.

2018 Troya Yılı kapsamında gerçekleştirilen turizm hamlesine ve kentin gelecek yıllardaki turizm hareketliliğine katkı sağlayan seferler, Midilli’de tatil yapan dünya ülkelerinden turistlerin Troya Antik Kenti’ne ziyaretlerini artırıyor. Bu sayede 2018 Troya Yılı’nda Çanakkale, tüm dünyaya Troya efsanesini Anadolu’nun kadim bir değeri olarak yeniden anlatıyor.

Yaz sezonu boyunca düzenli olarak yapılacak Ayvacık – Midilli seferleri ile Midilli’ye gelen turistler de Çanakkale’ye rahatlıkla ulaşmaya devam edebilecek. 2018 Troya Yılı ile dünyanın en önemli antik yerleşimlerinden olan ve tarihi M.Ö. 3000’lere kadar uzanan binlerce yıl öteden gelen ilhamı ve dünyanın 7 kıtasına yayılmış olan uluslararası bilinirliliği güçlü bir iletişim aracı olarak konumlandırılan Troya Antik Kenti dünyanın dört bir yandan gelen ziyaretçilerini kucaklamayı sürdürüyor.

Haber: Gökçe Güzel 

 

 

Comments

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.