LAPSEKİ’DE TROYA YILI KAPSAMINDA DOĞA YÜRÜYÜŞÜ YAPILDI

LAPSEKİ’DE TROYA YILI KAPSAMINDA DOĞA YÜRÜYÜŞÜ YAPILDI

Çanakkale’nin Lapseki ilçesinde 2018 Troya Yılı şenlikleri kapsamında Lapseki Kaymakamlığınca sağlıklı yaşam yürüyüşü düzenlendi. 

Lapseki Kaymakamlığı tarafından düzenlenen ve Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen İlyasköy mevkiinde 2018 Troya Yılı şenlikleri kapsamında sağlıklı yaşam yürüyüşüne Kaymakam Adayı Furkan Başar, Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, Milli Eğitim İlçe Müdürü Ferhat Yılmaz, Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdür Vekili Zafer Çelik, Devlet Hastanesi Başhekimi Gökhan Baştürk, İlçe Sağlık Müdürü Demet Kelleci, İlçe Nüfus Müdürü Muhsin Yeğinoğlu ve çok sayıda öğrenci ve öğretmenler katıldılar.

Yürüyüş parkuru sonrasında kısa bir konuşma yapan Kaymakam Adayı Furkan Başar, “2018 Troya yılının Çanakkale’mize hayırlar getirmesini diliyorum. Çanakkale’mizin bu güzel doğasında belediye başkanı, öğrenciler ve müdürlerimiz ile beraber güzel bir doğa yürüyüşü gerçekleştirdik. İnşallah bu güzel alanda bu tarz yürüyüşlerin devamını diliyoruz. Çok güzel bir ortam bizler ve öğrencilerimiz çok mutlu olduk” dedi.

YILMAZ:”2018 TROYA YILI YANSIMALARINI YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ”

Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz ise etkinlikle ilgili, “Bildiğiniz gibi 2018 yılı Troya Yılı olarak ilan edildi. Çanakkale olarak bizde bunun yansımalarını yakından takip ediyoruz. Lapseki olarak Troya şenlikleri adı altında bugün doğa yürüyüşü düzenledik. Öğrenci kardeşlerim, vatandaşlarımız, daire müdürleri, öğretmenlerimiz ile birlikte çok güzel bir doğa yürüyüşü olduğunu düşünüyorum. Çünkü 4 bin beş yüz metrelik yürüyüş parkurunu tamamladık. Herkes çok mutlu. Bunun yanında öğrenci kardeşlerimiz bize bir sürpriz yaparak eski ağaç kırıklarından yaptıkları Troya atı ile şenliğe başka bir renk kattı” diye konuştu.

Yürüyüş sonunda katılımcılar, öğrencilerin çürük ağaç dallarından yaptıkları Troya atı ile hatıra fotoğrafı çektirmeyi ihmal etmediler.

Editör: Fevzi Elbi

Comments

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.