Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Prof. Dr. Numan KURTULMUŞ Çanakkale’de İncelemelerde Bulundu

Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Prof. Dr. Numan KURTULMUŞ Çanakkale’de İncelemelerde Bulundu

Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Prof. Dr. Numan KURTULMUŞ ilk olarak Hamidiye Tabyalarında incelemelerde bulundu.
Vali Orhan TAVLI, Adalet ve Kalkınma Partisi Çanakkale Milletvekili TBMM Kültür Varlıklarını Koruma ve Kazandırma Komisyonu Üyesi Ayhan Gider, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir’in de bulunduğu incelemelerde Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Prof. Dr. Numan KURTULMUŞ, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yapılan Hamidiye Tabyaları düzenleme çalışmaları ilgili yetkililerden bilgi aldı.
Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Prof. Dr. Numan KURTULMUŞ, Hamidiye Tabyaları’nın ardından Tevfikiye Köyü’ne geçerek yapımı devam eden Troya Müzesi’nde incelemelerde bulundu.
Burada Troya Kazı Heyeti Başkanı Prof. Dr. Rüstem Aslan’dan bilgi alan Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Prof. Dr. Numan KURTULMUŞ, Troya Ören yerinde de incelemelerde bulundu.
Çinli Turistlerin yoğun ilgi gösterdiği Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Prof. Dr. Numan KURTULMUŞ, Troya Atı’nın önünde turistlerle fotoğraf çektirdi.
Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Prof. Dr. Numan KURTULMUŞ ve beraberindekiler Troya Ören yerinden sonra Kale-i Sultaniye (Çimenlik Kalesi) ziyaret ettiler.
Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Prof. Dr. Numan KURTULMUŞ son olarak Çanakkale’nin Evlatları İnteraktif Deneyim Sergisini ziyaret etti.