KEPEZ ATATÜRK İLKOKULU’NDAN TROYA YILI’NA ÖZEL PROJELER

KEPEZ ATATÜRK İLKOKULU’NDAN TROYA YILI’NA ÖZEL PROJELER

Troya Antik Kenti’nin UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesine Kabulü’nün 20.yılı nedeniyle 2018 yılı ‘’TROYA YILI’’ ilan edildi. Bu yıla özel birçok etkinlik faaliyet gösterirken, Kepez Atatürk İlkokulu’nun Müdürü Arif Serkan Uslu, Sınıf Öğretmeni aynı zamanda da Proje Sorumlusu Gülcan Ergun ve Troya Temalı kostümler giyen öğrenciler Çanakkale Valisi Orhan Tavlı’yı ziyaret ettiler.

Kepez Atatürk İlkokulu velileri tarafından Troya Yılı’nda üretilen Troya motifli el yapımı ayakkabı ve çantalarla ilgili Vali Orhan Tavlı’ya bilgi veren Gülcan Ergun, velileri de üretime dahil ederek 2018 Troya Yılı’nda Anadolu’nun kadim değeri Troya için farkındalık oluşturmayı amaçladıklarını söyledi. 2018 Troya Yılı için Kepez Atatürk İlkokulu tarafından hazırlanan projelerle ilgili bilgi veren okul yetkilileri aynı zamanda Troya konulu Kamu Spotu ve çocuk konulu yapboz tasarımları da hazırladıklarını Vali Tavlı’ya söylediler.

Çalışmalarından dolayı okul yönetimini tebrik eden Vali Orhan Tavlı, 2018 Troya Yılı’nın önemine değinerek sergiledikleri başarılı çalışmalarının devamını diledi.

Editör: Fevzi Elbi

Comments

  1. Reply

    Öğretmenlik mesleğinin hakkını vererek her yıl yeni bir etkinliğe başarıyla imza atan kardeşim Gülcan Ergun başta olmak üzere, emeği geçenleri kutluyorum.

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.