ISOFF’tan Troya Çıkarması

ISOFF’tan Troya Çıkarması

2018 Troya Yılı’nda Sporla Troya etkinlikleri kapsamında düzenlenen Baja Troia Turkey ile Truva’dan başlayarak tarihte binlerce yıllık bir yolculuğa çıkılan yarışın etapları sporcular tarafından çok beğenildi.

Çanakkale çevresinde Kuşçayırı Köyü yakınlarında koşulan etaplarda yarışçılar hem hız, hem off-road keyfini aynı anda yaşadılar. Orman yolları, dere geçişleri ve yangın yollarında koşulan yarışta araçlarının teknik özellikleri ve pilotajlarını dengeleyen ekipler en iyi zamanları yaptılar.

Paris, Homeros, llion, Troia etaplarını geçen yarışçılar servis alanına gelerek araçlarının bakımlarını yaptılar. Hem motosikletlerde hem de ralli grubunda mekanik arızalar ve yolla ilgili aksiliklerin de yaşandığı yarışta bazı takımlar yarış dışı kaldı.

4 gün süren yarışta, yarışçılar konvoy halinde hareket eden araçlar Truva Antik Kentine ulaştılar.

ISOFF’tan Troya Çıkarması

2018’in Troya Yılı olması sebebiyle yıl içinde pek çok etkinlik gerçekleştirildi. İstanbul Off-Road Kulübü (İSOFF) tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen “Baja Troia Turkey 2018” in yarışçıları güzergâhlarına Troia’yı da ekledi. Troia Ören Yeri’ni gezen yarışçılar Çanakkale’yi ve etapları çok beğendiklerini dile getirdiler.

Haber: Gökçe Güzel

 

Comments

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.