Güney Kore Türkiye Büyükelçisi Hong Ghı Choi TROYAZARLAR Buluşmasında

Güney Kore Türkiye Büyükelçisi Hong Ghı Choi TROYAZARLAR Buluşmasında

Uluslararası Troyazarlar Buluşmasına katılmak üzere Çanakkale’ye gelen Güney Kore Türkiye Büyükelçisi Hong Ghı Choi, Vali Orhan Tavlı’ya nezaket ziyaretinde bulundu.

Vali Tavlı, 2018 Troya Yılı etkinlikleri kapsamında 31 Mart – 8 Nisan 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Uluslararası Troyazarlar Buluşmasına katılmak üzere Çanakkale’ye gelen Güney   Kore Türkiye Büyükelçisi Hong Ghı Choi, Hanyang Üniversitesi Kültürel Antropoloji Bölümünden Prof. Dr. Hee Soo Lee,  Seul Milli Üniversitesi Arkeoloji Bölümünden Prof. Dr. Jong Il Kım, Turizm Yazarı Mın Jeng Lee ile bir süre görüştü.

31 Mart 2018 tarihinde Saat 13.00 da Troya Ören yerinde açılışı gerçekleştirilecek olan Uluslararası Troyazarlar Buluşmasının görüşüldüğü ziyarette etkinlik kapsamında Güney Koreli yazarların 1 Nisan tarihinde Troy AVM’de yapacakları söyleşi de ele alındı.

2018 Troya Yılı’nın görüşüldüğü ziyarette Vali Orhan Tavlı, ulusal ve uluslararası alanda yazarların katılım sağlayacağı TroYazarlar Buluşmasına katkılarından dolayı Güney Kore Türkiye Büyükelçisi Hong Ghı Choi ve beraberindekilere teşekkür etti.

Editör: Gökçe Güzel

Comments

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.