GMKA Bölgesel Yenilik Stratejisi ve Eylem Planı Açılış Çalıştayı Gerçekleştirildi

GMKA Bölgesel Yenilik Stratejisi ve Eylem Planı Açılış Çalıştayı Gerçekleştirildi

Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) Bölgesel Yenilik Stratejisi ve Eylem Planı Açılış Çalıştayı, Vali Orhan Tavlı’nın katılımıyla gerçekleştirildi.

Vali Orhan Tavlı çalıştayda yaptığı açılış konuşmasında, 2018’in Troya Yılı ilan edilmesinin ardından yapılan yatırımlar, alt yapı ve üst yapı çalışmaları, ulusal ve uluslararası görünürlüğün artmasına dair gerçekleştirilen Troya Yılı projelerine değindi.

Güney Marmara Kalkınma Ajansı’nın 2018 Yılı Mali Destek Programlarıyla ilgili Program Yönetim Birimi Başkanı Murat Ateş tarafından yapılan sunumda programa dair bilgilendirmelerde bulundu.

2018 yılının ilk yarısında ilan edilen Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi Mali Destek Programının devamı niteliğinde olan Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi – 2 Mali Destek Programı ile 7.500.000 TL, Turizmin Geliştirilmesi Mali Destek Programı ile bölgemizdeki küçük ve orta büyüklükteki turizm işletmelerinin hizmet kalitelerinin artırılmasına yönelik 15.000.000 TL ve Turizm Altyapısının Geliştirilmesi Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı ile kâr amacı gütmeyen kurum ve kuruluşlara bölgemizdeki turizm destinasyonlarının geliştirilmesi, yönetimi ve turizme kazandırılması amacıyla 15.000.000 TL olmak üzere Toplam  37.500.000 TL destek kullandırılacak.

Güney Marmara Kalkınma Ajansı destek programlarıyla toplam 37.5 Milyon TL destek sunuyor.

Güney Marmara Kalkınma Ajansı Bölgesel Yenilik Stratejisi ve Eylem Planı Açılış Çalıştayı’nda ayrıca İNOMER Türkiye Direktörü Proje Yöneticisi Özge Eyigün, Kalkınma ve Rekabetçilik için Bölgesel Yenilik stratejisiyle ilgili sunum yaptı.

GMKA tarafından Kolin Otel’de gerçekleştirilen tanıtım toplantısına çok sayıda kişi katıldı.

Haber: Gökçe Güzel
Fotoğraf: Fatih Deveci

Comments

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.