GELİBOLU MARATONU HAZIRLIKLARI BAŞLADI

GELİBOLU MARATONU HAZIRLIKLARI BAŞLADI

Gelibolu maratonu hazırlıkları başladı Çanakkale Valisi Orhan Tavlı Turkcell Gelibolu Maratonu’nıın Çanakkale’nin dünya çapında tanıtımına büyük katkısı olduğunu vurguladı.

Gelibolu maratonu hazırlıkları başladı Vali Orhan Tavlı, bu yıl beşincisi gerçekleştirilecek olan Turkcell Gelibolu Maratonu hakkında bilgi almak için Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği Çanakkale Körfez Yöresel Temsil Kurulu Başkanı Ahmet Çelik ve Çanakkale Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Derneği Başkanı Armağan Aydeğer’i makamında kabul etti.

Ziyarette, Vali Orhan Tavlı’ya Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği Çanakkale Körfez Yöresel Temsil Kıınılu Başkanı Ahmet Çelik ve Çanakkale Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Derneği Başkanı Armağan Aydeğer tarafından bilgi verildi. Aydeğer verdiği bilgide 2018 yılında gerçekleştirilen Turkcell Gelibolu Maratonu na Afganistan, Avusturya, Azerbaycan, İsviçre, Almanya, Mısır, Etiyopya, Fransa, İngiltere, Yunanistan, İran, İtalya, Japonya, Moldova, Yeni Zelanda, Romanya, Amerika, Venezüella ve Güney Afrika’dan “Barış İçin Koşuyoruz” sloganı ile düzenlenen ve maraton, yan maraton, 10 kilometre ile halk koşusu olmak üzere dört kategoride toplam 6 bin yarışmacının katıldığını belirtti. 6 Ekim 2019 tarihinde yapılacak maraton ile ilgili olarak ise Aydeğer ve Çelik 6 Ekim 2019 tarihinde ise dünyanın en önemli tematik parkurlarından biri olan Tarihi Gelibolu Yarımadası*nda gerçekleştirilecek Turkcell Gelibolıı Maratonu na 10 bin sporcunun katılacağı bilgisini verdi. Turkcell Gelibolu Maratonu’nıın Çanakkale’nin dünya çapında tanıtımına büyük katkısı olduğunu vurgulayan Vali Orhan Tavlı, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek konuklarına teşekkür etti.

Editör: Gökçe Güzel 

Comments

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.