Fenomenler Troya’da Buluştu

Fenomenler Troya’da Buluştu

Troya Ören Yeri’nin UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’ne alınmasının 20. yılı münasebetiyle Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından ilan edilen 2018 Troya Yılı kapsamında yürütülen çalışmalar çerçevesinde; başta Troya olmak üzere Çanakkale ilinin kültürel, tarihi ve doğal değerlerinin dünya genelinde geniş bir coğrafyaya hitap edecek şekilde tanıtılması amacıyla dijital içerik üreticilerine yönelik düzenlenen tanıtım turu 1 Ekim 2018 tarihinde başladı.

Turizm sektörü açısından etkili tanıtım fırsatı sunan dijital iletişim mecraları aracılığıyla Çin, Avustralya, Amerika Birleşik Devletleri, Almanya, İran, Hindistan ve İtalya gibi ülkeler özelinde Çanakkale’nin kültürel, tarihi ve doğal güzelliklerinin tanıtımının amaçlandığı organizasyon kapsamında gelen dijital içerik üreticileri kendileri için hazırlanan program çerçevesinde Çanakkale’yi gezerek etkin oldukları dijital mecralarda ilin tanıtımını yapmaya başladılar.

7 ayrı ülkeden gelen dijital içerik üreticileri tarafından farklı sosyal medya mecralarında yapılan paylaşımlar aracılığıyla Çanakkale ilinin uluslararası düzeyde tanıtımının yapılması ve ilin öncelikli sektörleri arasında yer alan turizm sektörünün sahip olduğu potansiyelden etkin bir şekilde yararlanmasına katkı sağlanması hedefleniyor.

8 ünlü sosyal medya kullanıcısının hesaplarını takip etmek ve Çanakkale’ye dair paylaştıklarını görmek için aşağıdaki hesapları tıklamanız yeterli.

Goldie Berlin – Sylvia Matzkowiak
Hoda Rostami – Hoda Rostami
Jones Around The World – Dave Jones
Singh Lions – Harjinder Kukreja 
Travel with Bender – Josh Bender
Vanessa Ziletti – Vanessa Ziletti 
Gezimanya/Blogger Cating – Murat Zafer Özbilgi – Tuğçe Yılmaz Özbilgi 

İçerik: Gökçe Güzel 

 

Comments

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.