Europa Orient Doğu Batı Dostluk ve Barış Rallisi Yarışmacıları Boğaz Turundaydı

Europa Orient Doğu Batı Dostluk ve Barış Rallisi Yarışmacıları Boğaz Turundaydı

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu taradından startı verilen Europa Orient Doğu Batı Dostluk ve Barış Rallisi’ne katılan yarışmacılar için GESTAŞ tarafından boğaz turu düzenlendi.
2018 Troya Yılı kapsamında Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından desteklenen 11 ülkede 250 sporcunun yarıştığı Doğu – Batı Dostluk ve Barış Rallisi’nde Gelibolu ve Troya Etaplarının geçilmesinin ardından gün sonunda  GESTAŞ ve Dentur iş birliği ile boğaz turu gerçekleştirildi.

Düzenlenen boğaz turuna katılan yarışmacılar için kokteyl verilen gecede, gemide bulunan rehber ile Çanakkale Boğazı ve Troya tarihi hakkında yarışmacılara bilgi verildi.

2018 Troya yılı kapsamında gerçekleştirilen Doğu Batı Dostluk ve Barış Rallisi’nden sonra yarışmacılar için boğaz turu düzenlendiğini söyleyen GESTAŞ Kurumsal İletişim Müdürü Yusuf Aydın, “Yarışmaya katılıp farklı milletlerden Çanakkale’ye gelen yarışmacıları boğaz turunda ağırlıyoruz. 2018 Troya Yılı farkındalığı için büyük bir iş. Buraya gelen insanlar yollarda fotoğraflarını paylaşıyorlar. Troya ve GESTAŞ logolu araçlar ile fotoğraf çekilip internette paylaşıyorlar. Daha fazla kişiye ulaşmasını sağlıyor. Bizde bu sayede üstümüze düşeni yerine getiriyoruz. Bakanımız katılınca biraz daha coşkusu arttı. Bu dostluk rallisi bir yarış ya da rekabet söz konusu değil. Fransa’dan yola çıkarak Türkiye ayağı olarak Çanakkale’ye geldiler.” dedi.

2018 Troya Yılı Medya İletişim Koordinatörü Gökçe Güzel ise ralli organizasyonların dünyadaki önemine değinerek; “2018  Troya Yılı tüm dünyada tanıtılmaya devam ediyor, bilimle, sanatla, kültürle, sporla Troya’yı ve Troya Yılı’nı her mecrada tanıtmaya çalışıyoruz. Bu bağlamda gerçekleştirilen Doğu Batı Dostluk ve Barış Rallisi’ninTroya etabı dünya basınında da geniş yer bulmamıza imkan verecek. 2018 Troya Yılına katkı veren herkese sonsuz teşekkür ediyoruz, “bu yıl bizim” diyerek tüm dünyayı Çanakkale’ye bekliyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından boğaz turuna katılan yarışmacılar müzik eşliğinde dans ederek gezinin tadını çıkardı.

Haber: Gökçe Güzel

Comments

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.