2018 Uluslararası Engelsiz Troya Oyunları Ve Kamp Şenlikleri

Yükleniyor Etkinlikler

Comments

 1. Reply

  Çanakkale Belediyesi 2018 Troya Yılı için Troya konulu kitap önerisi.
  “Adanmış Yürek” adlı romanda Amerikalı Profesör Arthur Richmond ile Discovery Channel belgesel yönetmeni Maya Amanda’nın, Anatolia’daki antik kentlerde yaptıkları mitolojik araştırma yolculuğu anlatılıyor. New York, İstanbul ve Çanakkale bölgesinde geçen romanda, tarihi mekanlar, mitolojik öyküler ve doğa betimlemesi eşliğinde kadın-erkek ilişkileri ele alınıyor.
  Antik Troya kentinin de işlendiği roman, Çanakkale Belediyesi’nin 2018 Troya Yılı açısından önem kazanıyor. Çanakkale Belediyesi, etkinlik kapsamında kitabı konuklara armağan edebilir.
  Kitap ayrıca Almanya’daki Türk okurlarıyla buluşacak. Almanya’nın Bielefeld kentindeki Stadt Bibliothek Bielefeld ve Gütersloh kentindeki Stadt Bibliothek Gütersloh, “LiteraTürk” programında, kitap okuması, yazarla söyleşi ve imza günü etkinliğine davet edildim.
  Çanakkale Belediyesi tarafından kitap proje önerisinin değerlendirilmesini rica ederim.
  Hurşit İlbeyi
  Üsküdar, İstanbul
  05322081169

  HURŞİT İLBEYİ ÖZGEÇMİŞ
  1963, sınır kasabası Ceylanpınar. Göçmen çocuğu olarak ilk ve ortaokulu nahiyede, liseyi Ceyhan’da pamuk tarlalarında ve çırçır fabrikalarında çalışarak okudum. Göz ameliyatı ve çalışma zorunluluğu nedeniyle eğitime ara verdim. 1989 itibariyle İstanbul’da yayınevi ve dergilerde editör olarak çalıştım. Sinema eleştirisiyle başladığım yazarlığım boyunca, daktilo tuşlarının gece lokomotifi temposuyla roman, senaryo ve piyes yazdım. Çeşitli dönemlerde gittiğim Almanya, Arabistan, Belçika, Hollanda, İtalya ve İran’da toplumsal kültürü gözlemleyerek, Ortadoğu ve Avrupa mantalitesine tanık oldum ve bunu eserlerime yansıttım. 2011’de damar hastalığı ve 2012’de şiddetli kalp krizi geçirdim. İkinci yaşamımda kalp hastası, monoküler engelli olarak resim yapmaya başladım. Figüratif izlenimci tarz resimlerimle ve sanatsal yapıtlarımla yaşama değer katmaya çalışıyorum.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.