EMITT’e Troia Yılı Damga Vurdu!

EMITT’e Troia Yılı Damga Vurdu!

25-28 Ocak 2018 tarihleri arasında İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen  EMITT Fuarı’nda 2018 Troia Yılı temalı Çanakkale standı büyük ilgi gördü.

Dünyanın en büyük beş turizm fuarından biri olan EMITT Fuarı’nda Çanakkale Valiliği himayesinde kamu kurum ve kuruşları ile turizm işletmecileri, otelciler ve seyahat acentalarının 2018 Troia Yılı temasıyla yaptıkları tanıtım EMITT Fuarı’nda fark yarattı.

Troia’nın UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne girmesinin 20. yılı nedeniyle Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından ilan edilen 2018 Troia Yılı temasının ön plana çıktığı İstanbul EMITT Fuarı’nda Vali Orhan Tavlı, Çanakkale standındaki görevlilerle bir araya gelerek ziyaretçilerle sohbet etti.

2018’in Troia Yılı olması sebebiyle EMITT Fuar girişinde kurulan Troia Atı maketi ve tanıtma standı ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gördü.

Fuar boyunca ziyaretçilere müzik şöleni yaşatan, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Troia Oda Orkestrası’nın mini konserleri fuara renk kattı.

Çanakkale Aşçılar Federasyonu tarafından 2018 Troia Yılı için özel reçetelerle hazırlanan Troia Yemekleri de büyük beğeni gördü.
İzmir Soğuk Heykel Atölyesi tarafından canlandırılan Priamos, Hektor, Ashile, Helen, Paris ve Homeros cansız mankenlerinin sahne şovu fuar boyunca en dikkat çeken gösteri oldu.

Haber Fotoğraf: Gökçe Güzel