ÇANAKKALE SİVİL TOPLUMUNA DUYURU VE ÇAĞRI

ÇANAKKALE SİVİL TOPLUMUNA DUYURU VE ÇAĞRI

Troia Antik Kenti’nin UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası listesine alınışının 20. yılı olan 2018 yılı ülkemizde TC Kültür ve Turizm Bakanlığımızca Troia Yılı ilan edilmiştir.

2018 Troia Yılı çalışmaları özellikle Troia Milli Parkı içinde ve yakın çevresinde alt ve süt yapı çalışmaları, 2018 yılı boyunca kültür, sanat, spor, eğitim ve bilim alanlarında Troia temalı faaliyet ve etkinlikler ile uluslararası tanıtım ve lobi faaliyetleri olarak planlanmaktadır.

Günümüz turizminde sürdürülebilir turizm hareketlerine ivme katan güç; etkinlikler olarak karşımıza çıkmaktadır. 2018 Troia yılı kapsamında, yıl boyunca uluslararası etkinliklere Çanakkale ili olarak ev sahipliği yapmayı hedefliyoruz.

Bu kapsamda; 2018 Troia Yılı ili tematik bağı olan ve kurumunuzca üstlenilerek hayata geçirilecek faaliyet önerilerinizi 30 Temmuz 2017 tarihi mesai bitimine kadar info@2018troia.com adresine eposta veya Çanakkale İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Sedat Arslan’a yazılı olarak ulaştırmanızı rica ederiz.

Etkinlikler ve faaliyet önerileriniz 2018 Troia Yılı İcra Kurulu’nca incelenerek uluslararası 2018 Troia Yılı etkinlik takviminde yer verilmek üzere değerlendirmeye alınacaktır.

Comments

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.