ÇANAKKALE’DE ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ SOSYAL ÇALIŞMA PROGRAMIYLA YAZ TATİLİNİ FIRSATA ÇEVİRECEK

ÇANAKKALE’DE ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ SOSYAL ÇALIŞMA PROGRAMIYLA YAZ TATİLİNİ FIRSATA ÇEVİRECEK

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı koordinasyonunda Türkiye Çalışma ve İş Kurumu tarafından yürütülecek 3 aylık Sosyal Çalışma Programı ile üniversite öğrencileri Çanakkale merkez ve ilçelerde belirlenen kamu kurum ve kuruluşlarında yaz tatillerini çalışarak değerlendirecek.

Doğanın korunması, kültürel mirasın restorasyonu, korunması ve tanıtılması, kütüphanelerin bakımı ve düzeni, kamu kurumlarının kültürel ve sosyal hizmetlerinin desteklenmesi alanlarında 08 Temmuz 2019 – 30 Eylül 2019 tarihleri arasında sürecek Sosyal Çalışma Programı için elektronik kura ile belirlenen üniversite öğrencileri 8 Temmuz’da seçildikleri kamu kurumlarında çalışmaya başladılar. Öğrenciler yaz tatilinde hem dinlenecek hem  kültürel-sosyal çalışmalarda görev alarak deneyim sahibi olacaklar.

Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre; öğrenciler haftada 3 gün, günde 7.5 saatlik çalışma karşılığında her bir çalışma günü için 67.36 TL cep harçlığı alacaklar. Ayrıca bugünler için emekliliğe etki eden sigortaları dahil tüm sigorta primleri yatırılacak.

Comments

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.