Çanakkale Valisi Sayın Orhan TAVLI’nın “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” Mesajı

Çanakkale Valisi Sayın Orhan TAVLI’nın “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” Mesajı

16 Aralık 1977 tarihinde Birleşmiş Milletler tarafından kadınlara ekonomik ve sosyal alanda eşit hakların tanımasıyla birlikte, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü olarak ilan edilmiştir. Bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü özel bir önem arz etmektedir.
Toplumumuzun yapı taşını oluşturan, şekillendiren, aile birliğimizin en önemli unsuru olan kadınlarımız, daima özverinin, sevginin ve huzurun kaynağı olmuştur.
Milli mücadelemizde sergilenen kahramanlıkların içinde yer alan, istikbalimiz ve istiklalimiz uğruna canlarını ortaya koyan kadınlarımız, Ülkemizin gelişmesinde ve ilerlemesinde büyük emekleri bulunan, toplumsal ve ekonomik yaşamdaki gelişmelerin en temel öğesi olarak ön plana çıkmıştır.
Millet ve Devlet yapılanmamızın odağında yer alan tüm zor şartlarda fedakârlıklarını esirgemeyen kadınlarımız, hayatın her alanında çalışmalarıyla elde ettiği başarıları bizlere göstermiştir.
Devletimiz ve Hükümetimiz kadınlarımıza olumsuzluklar ile mücadelede her türlü desteği vermekte “Pozitif Ayrımcılık” yapmaktadır. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi kadına şiddetin önlenmesi için tüm önlemleri almakta, kadınlarımıza hak ettiği değerin verilmesi yönünde en üst düzeyde gerekli çalışmalar yapılmaktadır.
Bu duygu ve düşüncelerle; vatanımızın bekası, ülkemizin istikbali için şehit olan tüm kadınları rahmet ve minnetle anıyor, yaşamımızın her anında varlıklarıyla onurlandığımız, nesillerin eğitiminde ve yetişmesinde sevgi ve şefkat kucağı olan, asil duyguların sahibi ve fazilet timsali, Cennetin ayakları altına serildiği tüm annelerin ve kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Comments

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.