Çanakkale Valisi Orhan Tavlı: Troya Müzesi Çekim Merkezi Olacak

Çanakkale Valisi Orhan Tavlı: Troya Müzesi Çekim Merkezi Olacak

İl Koordinasyon Kurulu’nun 2018 Yılı III. Dönem Değerlendirme Toplantısı Vali Tavlı Başkanlığında yapıldı. İl Koordinasyon Kurulu’nun 2018 Yılı III. Dönem Değerlendirme Toplantısı Vali Orhan Tavlı Başkanlığında İl Özel idaresi toplantı salonunda yapıldı. Vali Tavlı, Çanakkale’nin turizmine büyük bir katkıda bulunacak olan Troya Müzesi’nin tamamlanarak yerli ve yabancı misafirlerin ziyaretine açıldığını söyledi.

İl Koordinasyon Kurulu’nun 2018 Yılı III. Dönem Değerlendirme Toplantısı Vali Orhan Tavlı Başkanlığında İl Özel İdaresi toplantı salonunda yapıldı. Kaymakamlar ve Belediye Başkanlannın da katıldığı toplantıda, bölge ve ilin yatınmcı kurum ve kuruluşları yaptıklan yatırımlarla ilgili sunum yaptılar. İl Koordinasyon Kurulu’nun değerlendirme toplantısında Vali Orhan Tavlı, 2023 hedefleri doğrultusunda çalıştıklarını, büyük projelerin Türkiye’de bundan sonra da devam edeceğini vurguladı.

Çanakkale 1915 Köprüsü ve Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesiyle ilgili olarak yapılan çalışmalann hızla ilerlediğini belirten Vali Orhan Tavlı, 2018 Troya Yılında ve sonraki yıllarda ülkemizin ve Çanakkale’nin turizmine büyük bir katkıda bulunacak olan Troya Müzesi’nin tamamlanarak yerli ve yabancı misafirlerin ziyaretine sunulduğunu söyledi.

Vali Orhan Tavlı, yatırımlarla ilgili yaptığı değerlendirmelerden sonra 2018 yılındaki çalışmalann hayırlı olması temennisinde bulundu.

Editör: Fevzi Elbi

Comments

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.