ÇANAKKALE’ NİN TURİZM BÖLGELERİNİ TANITTILAR

ÇANAKKALE’ NİN TURİZM BÖLGELERİNİ TANITTILAR

Troya’nın ‘UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne girişinin 20. Yılı olması dolayısı ile ilan edilmiş olan 2018 Troya Yılı etkinliklerinin ortağı olan Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi her geçen gün farklı bir etkinlikle tanıtımlara katkıda bulunuyor.

ÇOMÜ Ezine Meslek Yüksekokulu Seyahat Turizm ve Eğlence Hizmetleri Bölümü, 2018 Troya yılı ve Turizm Haftası Etkinlikleri ve kapsamında Çanakkale’nin turizm bölgelerini tanıttıkları bir organizasyon gerçekleştirdiler. Düzenlenen etkinliklere Ezine Kaymakamı Ali İkram Tuna, Ezine İlçe Emniyet Müdürü Alper Pasinli, İlçe Milli Eğitim Müdürü Orhan Akman, İlçe Jandarma Komutanı Gürkan Irak, AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Özlem Akyüz, sektör temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Ezine Meslek Yüksekokulu Yahya Çavuş Yerleşkesinde düzenlenen etkinlikte Seyahat Turizm ve Eğlence Hizmetleri Bölümü 1. Sınıf öğrencileri, Ayvacık, Lapseki, Bayramiç, Gökçeada, Bozcaada, Ezine, Biga, Çan, Yenice, Eceabat ve Gelibolu olmak üzere 11 ilçenin tanıtımı amacıyla ayrı ayrı stantlar açtılar. Stantlarda her ilçenin kültürünü ayrı ayrı yansıtan müzik, kıyafet, yiyecek sunumları yapıldı ve yöresel halk dansları oynandı. Çerkez dansları, Gelibolu’nun Evreşe türküsü eşliğinde kına gecesi enstalasyonu, zeybek oyunu gibi dansların yanı sıra EMYO öğrencileri, kendi hazırlamış oldukları 2 metrelik Truva Atı’nın, Assos Sütunları, uçan Pegasus Atı, Şehitler abidesi, Eceabat Kalesi maketlerini seyircilerin beğenilerine sundular. Öte yandan  hazırlanan etkinlik kapsamında ayrıca bir de konferans düzenlendi. Ezine Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu’nun konuşmacı olarak ağırladığı İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Dokuz ile Çanakkale Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Birliği Derneği (ÇATOD) Başkanı Armağan Aydeğer öğrencilere Çanakkale’nin turizmi ile ilgili ayrıntılı bir konferans verdiler.

 

Haber: Gökçe Güzel

 

 

 

 

 

 

 

 

Comments

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.