Çanakkale Deniz Zaferi’nin 105. Yıldönümü Açılış Töreni Kale-i Sultaniye’de Gerçekleştirildi

Çanakkale Deniz Zaferi’nin 105. Yıldönümü Açılış Töreni Kale-i Sultaniye’de Gerçekleştirildi

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 105. yıldönümü açılış töreni Kale-i Sultaniye’de gerçekleştirildi.
Törene; Çanakkale Valisi Sayın Orhan TAVLI, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Sayın Levent Kerim UÇA, Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Ömer Karişit, Çanakkale İli Merkez İlçe Belediye Başkanı Sayın Ülgür Gökhan, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı Sayın İsmail Kaşdemir, Vali Yardımcıları, gaziler, protokol üyeleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende, Sayın Orhan TAVLI tarafından günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yapıldı.
18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 105. yıldönümü açılış töreninde Halk Eğitim Merkezi öğrencileri Halk Oyunlarını sergilediler.
Çanakkale Mehteran Topluluğu’nun Kale-i Sultaniye’deki gösterisi ve törenin ardından Sayın Orhan TAVLI, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Sayın Levent Kerim UÇA, Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Ömer Karişit, Çanakkale İli Merkez İlçe Belediye Başkanı Sayın Ülgür Gökhan, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı Sayın İsmail Kaşdemir, Vali Yardımcıları, gaziler, protokol üyeleri, öğrenciler ve vatandaşlar ellerinde Türk Bayraklarıyla Çanakkale Valiliği önüne kadar halk yürüyüşü gerçekleştirdiler.
Çanakkale Valiliği önünde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’a sunulmak üzere kutsal toprak, deniz suyu ve Şanlı Bayrağımız Sayın Orhan TAVLI tarafından sporculara teslim edilerek Zafer Koşusu’nun startı verildi.

Comments

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.