Çanakkale 2018 Troia Yılı,  22. EMİTT Fuarı’nda Tanıtılacak

Çanakkale 2018 Troia Yılı,  22. EMİTT Fuarı’nda Tanıtılacak

22. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMİTT) 25-28 Ocak 2018 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirilecek.

Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un katılımıyla gerçekleştirilecek fuara, Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü’nün (UNWTO) yeni Genel Sekreteri Zurab Pololikashvili ve birçok önemli ismin de katılımı bekleniyor.

Çanakkale 324 m2’’lik Alanda Tanıtılacak

Çanakkale Valiliği öncülüğünde, İl Kültür Turizm Müdürlüğü 2018 Troia Yılı Koordinasyon Merkezi organizasyonuyla; merkez ve ilçelerin kurum ve kuruluşlarının, belediyelerinin, turizm sektör temsilcilerinin bir araya geleceği fuarda 4 gün boyunca Çanakkale ve 2018 Troia Yılı’na dair bilgilendirmelerde bulunurken, sektör temsilcileri de iş bağlantıları gerçekleştirebilecek.

106 ülkeden 5.000 kurum ve kuruluş  ile yurtiçi ve yurtdışından yaklaşık 150 bin ziyaretçinin katılması öngörülen fuarda Çanakkale; 324 m2’’lik alanda, 12 desk ile yer alacak.

Yurtdışı Alım Heyeti Programı Belli Oldu

22. kez düzenlenecek olan EMITT Turizm Fuarı’nda bu yıl da Yurtdışı Alım Heyeti (Hosted Buyer) Programı düzenlenecek. Sektör temsilcilerine uluslararası alanda, yeni satın alma, iş geliştirme, yeni iş ve işbirliği fırsatları yaratılması amacıyla düzenlenen programa, şimdiden Ülkeler arasında; KKTC, İran, Almanya, Yunanistan, Birleşik Krallık, Suudi Arabistan, Arnavutluk, Makedonya, Azerbaycan, Cezayir, Mısır, Polonya, Mısır, Hırvatistan,Japonya, Kazakistan, Romanya, Slovenya’nın aralarında bulunduğu 80’den fazla ülke başvuruda bulundu.
Türkiye ve dünyanın her yerinden gelen turizm acenteleri, tur operatörleri ve diğer turizm profesyonelleri ile yeni ortaklık ve işbirliği geliştirmenin yanı sıra turizm destinasyonlarının tanıtıldığı, 106 ülkeden 500’den fazla tur operatörüyle iletişim kurulan EMİTT Fuar’ında uluslar arası katılımcılar Çanakkale’ye büyük ilgi gösteriyor.

GMKA’dan Çanakkale’nin Tanıtımına Büyük Destek

Çanakkale’nin marka tanıtımının yanı sıra yurt içi ve yurt dışı tanıtımında her zaman destekçi olan Güney Marmara Kalkınma Ajansı, 2018 EMITT Turizm Fuarında da Çanakkale standının kurulum giderlerini karşılıyor.

GESTAŞ Vereceği Yemekte Yabancı Konuklarıyla Biraya Gelecek

Çanakkale’nin gelişmesi ve tanıtımına büyük katkı sağlayan GESTAŞ fuarın ilk günü uluslararası turizm temsilcileri ve yabancı basının konuk olacağı 600 kişilik davete ev sahipliği yapacak.

2018 Troia Yılı’na dair bir sunum gerçekleştirilmesi planlanan gecede yabancı konukların, Çanakkale turizm destinasyon alanları ve Troia 2018 Yılı konusunda bilgilendirilmesi hedefleniyor.

2018’in Troia Yılı ilan edilmesi sebebiyle;  fuar girişinde Truva Atı maketi ve Troia Yılı Koordinasyon Merkezi tarafından kurulacak danışma masası ile EMİTT Fuarı’nda Troia’nın iz bırakması bekleniyor.

Tur operatörlerini, endüstri derneklerini ve seyahat bloggerlarını temsil eden birçok turizm uzmanı da 25-28 Ocak 2018 tarihleri arasında fuarın konferans programında yer alacak. Konuşmacılar üç gün boyunca hem Türkiye’de hem de tüm dünyada seyahat ve turizm sektörünün nasıl geliştirilebileceğini tartışacaklar.

Haber: Gökçe Güzel