Basında Troya: Polonyalı Gazetecilerden Troya’ya Büyük İlgi

Basında Troya: Polonyalı Gazetecilerden Troya’ya Büyük İlgi

2018 Troya Yılı etkinlikleri kapsamında Troya Antik Kenti’nin ve Çanakkale’nin uluslararası tanıtımlarına devam ediliyor. 

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın 2018 Troya Yılı etkinlikleri kapsamında Çanakkale’ye gelen Polonyalı gazeteciler; Anna Janowska, Bartek Kıezun ve Karolına Tomas, Çanakkale Valisi Orhan Tavlı’ya nezaket ziyaretinde bulundular. Troya Antik Kenti, Çanakkale Savaşları ve Gelibolu Tarihi Alanı başta olmak üzere Bozcaada, Gökçeada ile Çanakkale’nin tarihi ve turistik yerlerini gezen Polonyalı Gazeteciler izlenimlerini Vali Orhan Tavlı ile paylaştılar.

Büyük bir beğeniyle ve hayranlıkla ziyaret ettikleri Troya Antik Kenti’yle, Çanakkale’nin tarihi ve kültürel güzelliklerine yazılarında yer vereceklerini belirten Polonyalı gazeteciler, Çanakkale’de olmaktan duydukları mutluluğu ifade ettiler.

Polonyalı Gazetecilerle bir süre görüşüp sohbet eden Tavlı,  ziyaret anısına gazetecilere Difenbahya Yaprağı üzerine Troya Atı temalı tablo hediyerek hatıra fotoğrafı çektirdi.

Çanakkale Valiliği öncülüğünde talep edilen, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından resmi olarak ilan edilen ‘2018 Troya Yılı’ boyunca, Troya Antik Kenti başta olmak üzere, tüm bölgenin kültürel, doğal, tarihsel değerleri ulusal ve uluslararası mecralarda tanıtılmaya devam edecek.

Editör: Fevzi Elbi 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Comments

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.